Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek el kéne költöznöm?

Szerintetek el kéne költöznöm?

Figyelt kérdés

Itthon sokat veszekszünk, a gyerekkorom miatt nehéz itt élnem. Amikor egyedül itthon vagyok, addig nincs baj, de nem nagyon merek kimenni, mert nem szeretnék találkozni a régi ismerősökkel, osztálytársakkal, emiatt munka ügy terén sincs nagyon sikerem.

Szeretnék is elköltözni és máshol új munkát, új ismeretséget szerezni, új életet kezdeni, meg nem is. Elég önállótlan vagyok, bár ha úgy adódik, mindig tudok mit tenni. Szerintem a költözés ebben is segítene. Feloldana, önállósítana stb. De lehet, hogy amúgy rossz ötlet. A legnagyobb bajom, hogy eddig a család volt a szent nálunk. Az összetartozás, ami fent tartott. De most amióta történt egy tragédia szétesik minden. Az egész család, rokonság darabokban. Nem tartjuk a kapcsolatot. Én meg zuhanok. Ki kell, ki szeretnék törni ebből és saját életet kezdeni. De akkor talán többet nem is látom őket. De itt semmire sem megyek.


2019. okt. 28. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért ne lehetne a család szent és sérthetetlen mert te önállóan élsz? Nem derül ki az írásból hogy még diák vagy, vagy egy olyan felnőtt aki úgy él, hogy az egész család együtt lakik... és emiatt nehéz menni?

Ha viszont diák vagy vagy még "gyerek", kérdés az, miből és hogy tudnál megélni, nem éri-e meg várni még egy kicsit.

2019. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elköltözés megoldás lehet, időnként ugyanúgy mehetsz családot látogatni, ha hiányzik, ünnepeken is együtt lehet a család.
2019. okt. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

18 múltam.

Nem úgy lakunk együtt, hanem a szüleim és a testvérei jó viszonyt ápoltak ezidáig, vagyis 2 éve egy tragédia miatt ez megromlott. Most egyszerűen már nem igazán tartjuk a kapcsolatot annak ellenére, hogy közel lakunk egymáshoz.

Szerettem, amikor rendszeresen összeült a nagycsalád, nem csak évente 2x ünnepkor, hanem szülinapok, falunap stb. Nekünk ez természetes volt. Szerettem a családi légkört, na. Most utoljára tavasszal húsvétkor se jöttek már.

De itt tényleg nem tudok kiszállni. Mert húz le.

De ha új életet kezdenék ki tudnék törni.

Munkát keresnék, ha megvan, akkor annka közelében vmi albérletet.

2019. okt. 28. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Én erősen ajánlom a költözést.

Nem csak onalosodni fogsz, de nagyon sokat is fogsz fejlődni es valószínűleg egy megújult világnézetet is kapsz, amivel könnyebben fogsz boldogulni. Nyilván ez nem az első nap lesz, mikor kikoltozol, mert hát az eleje általában nehéz.

Attól hogy te elköltözik nem kell hogy megszakísd a kapcsolatot a családdal, hisz bármikor beszélgetést velük, átmenetet hozzájuk és hát ugye szokták mondani, hogy a távolság összehozza az embereket.

2019. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyuz a közelbe költözz el valahova de minél hamarabb. Amikor szükség van rád vagy csak úgy mennél akkor is meg tudd oldani :) Sok sikert! Higgy magadban sikerülni fog!
2019. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Költözz minél hamarabb.
2019. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ez eldőlt.

Köszönöm mindenkinek.

2019. okt. 28. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!