Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell ráerőltetni az...

Miért kell ráerőltetni az emberre valakit? 🤦🏻‍♀️ Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

A keresztanyám egy idős nő, 70+os. Ezáltal az egészségügyi állapota nem annyira jó már. Anyám kitalálta, hogy aludjon nálunk, mert otthon egyedül van. Nekem alapvetően nincs semmi bajom vele, de ezt így kijelentik, hogy már pedig az én szobámban fog aludni, ha tetszik ha nem. És akkor viseljem el, hogy este horkol és nem tudok tőle aludni, ráadásul úgy veszi a levegőt, hogy közben ilyen nem is tudom milyen undorító szájhangokat ad ki, és akkor még az ébresztő is be van neki kapcsolva éjfélre, amit nekem kell kikapcsolni, mert ő nem teszi. Hát ezek után természetesen utálom, hogy itt alszik. Van otthona, miért kell engem ezzel idegesíteni? Meg úgy a szobámban nem dönthetem el, hogy ki alszik, ki nem? 🤷🏻‍♀️

Úgy gondolom az ő dolga lenne elintézni az alváshoz a helyét, de nem úgy, hogy a másikra terheli a felelősséget. Ha annyira azt akarja, hogy itt aludjon, intézze el a saját szobájában, ha ez nem opció, akkor meg megkérdez engem és ha nemet mondok, nem alszik itt. Szerintem ez így lenne fair🤷🏻‍♀️


2019. okt. 15. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Mondtad,hogy nem annyira jó az egészségügyi állapota. Nyilvánvalóan ezért. Attól függetlenül,hogy felelősségel tartozik/nak a szülöd/szüleid érted és megteremtik számodra azokat a tényezőket amelyek szükségesek az életviteledhez, mindezektől függetlenül nem jelenti azt,hogy te azokat birtoklod is, tehát ezek felől dönthet. Nyilván bevonhat döntésekbe téged, kikérheti a véleményedet, ez nem egy olyan dolog amiben neked döntési lehetőséged van.
2019. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valójában ezek az egészségügyi problémák nem korlátozzák őt semmilyen formában abban, hogy otthon aludjon. Nem igényel folyamatos felügyeletet, nem magatehetetlen. De persze úgy könnyű jófejnek lenni, hogy csak átpasszolom a problémát, elvégre nem neki kell elviselni ezeket a kellemetlenségeket este.
2019. okt. 15. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Te meg aludj nála.
2019. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3😂😂😂

Adom

2019. okt. 15. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Aludjon a kanapén, a nappaliban.
2019. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled kérdező. Tudom még nagyon fiatal vagy és nem fogod ésszerű megoldásnak tartani amit most mondani fogok de az az egyetlen értelmes út ha szépen leülsz édesanyáddal, és higgadtan elmondod neki hogy neked ez így nagyon kényelmetlen, megkéred hogy találjatok ki valami más megoldást. Fontos hogy ne vitázz, ne dühösen beszélj, hanem mond el az érveidet, amiket itt is leírtál, anyukádnak meg kell értenie.
2019. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként a lakást most egy speciális okból kifolyólag béreljük, a szerződésbe pedig bele van foglalva, hogy anyám nem hozhat ide senkit, csak mi ketten lehetünk itt. Ennek ellenére van egy élettársa, akivel 0-24ben parádéznak, miközben ő nem is lehetne itt, de osztja az észt. Egy jó ideig nem volt itt keresztanyám, most viszont visszajött. Már 1 honapja itt van és újra kezdődtek az esti problémák. Ezen felül az én poharamból ivott múltkor, ezt teljesen abszurdnak tartom. Ezt közöltem vele, megkérdeztem hogy képzeli, erre a válasz: "honnét tudtam volna". Mivel ez megtörtént tudatában volt, hogy az az én poharam, ennek ellenére ma megint ivott belőle, tehát már a poharamat is kisajátította. Egyébként érdekességképpen megemlíteném, hogy miközben ezt a mondatot írom, arra lettem figyelmes, hogy a másik poharamból is iszik. Tegnap anyámék szobájában akartam aludni, mivel 1 hónapig én aludtam vele egy szobában (anyám rokona), így gondoltam cseréljük, aludjon ő vele. Hogy mekkora parádé lett belőle, azt egy rögzített hanfelvétel megörökítette, majdnem kerek 1 órán keresztül lettem elmondva mindennek, csak mert nem a saját szobámban aludtam, sőt, tovább megyek , idézem "ez nem a te szobád, kinek érzed magad". (Holott eddig arra voltak hivatkozva, hogy nálam van hely, ezért velem alszik. Most így is lett volna mindenkinek helye, mégis parádé lett a vége, tehát nem a hellyel van a gond, hanem hogy ők sem akarnak vele aludni, de az már nem számít, hogy én sem.) Már elnézést, de ha az utcáról felszedett, alkoholista, kisebbségi komplexusos, agresszív és illegálisan itt tartott élettársának van saját szobája, annak ellenére, hogy semmi köze nincs hivatalosan a lakáshoz, se hozzánk, valamint a szintén illegálisan itt tartott irritáló rokonának is van (félreértés ne essék, nyilván nem tehet róla, de az hogy valaki idős meg beteg, nem jelenti, hogy a másik terhére kell lenni. Van idősek otthona, sőt, közelebbi rokona is, a testvére), akkor nekem miért is nincs? :D

A felvételt nem tudom, hogy meg tudom-e valamilyen módon mutatni, de ha igen, nem kell mindent készpénznek venni, ami elhangzik. Én tanulok és dolgozok is, munkaszerződésben vagyok egy cégnél, az más kérdés, hogy anyám élettársa ezt nem tudja elfogadni. Az oktatóval való viszonyom pedig egy összetettebb dolog, amit nem szeretnék kifejteni, maradjunk annyiban, hogy ő is nagyon közel van ahhoz a szinthez, ahol anyám élettársa mozog.

2020. jan. 11. 19:35
 8/9 A kérdező kommentje:
2020. jan. 11. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit irtak az miért nem opcio, hogy te àtköltözöl akkor a keresztanya hàzàba? Tök buli lenne szerintem
2020. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!