Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem teljesen más...

Csak szerintem teljesen más az "emo" és az egirl/eboy?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm megkérdezte egy másikat, hogy mi az az egirl, mire a másik azt mondta neki, hogy kb. az emos lány rövidítve. Aztán felnéztem a netre, és rengeteg helyen azt láttam, hogy ezt a kettőt teljesen egy kalap alá veszik.

Én "megfigyeléseim" alapján az egirl leginkább musicallys (vagy nem tudom hogy hívják, nem használom) meg tumblr-ös, nekik leginkább az esztétika a fontos és a kinézet.

Az emosok, gothok, scenek számára nem csak a kinézet a lényeg, hanem inább az életérzés meg nagyrészben a zene. Nem beszélve arról, hogy az egirlök, és a emosok általaban teljesen más műfajokat is hallgatnak.



2019. okt. 2. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2019. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2019. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ég és föld.

Az emo egy már “törtênelminek” számító szubkultúra alternatív öltözködéssel és életfilozófiával.

Ezek az egirl-ök, - akikről egyébként most először hallok - a képek alapján ezek a k-pop, ázsiai divat majmolós TikTokos csajszikák.

Na, de nem azok, akik már 5-10 éve is animéket néztek, érdekelte őket ez a kultúra, hanem főleg azok, akik azért kezdték el ezt az egészet, mert most “menci”.

2019. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Ez a kettő kèt külön dolog, szerintem. A kinèzet az öltözködès , meg a hajviselet sem hasonlít.
2019. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az emónak vannak gyökerei,saját zenei műfaja,hatalmas terjedelemre tett szert,és MONDANIVALÓJA is volt,még ha 90%-ban ezt mindenki máshogy értelmezte,ezáltal egy negatív kép alakult ki az emókról,azonosították őket a depresszióval és az önsértéssel.


az e-girl csak alternatív ruházati stílusból összekovácsolt valami,ami már akkor is gáz volt,amikor nem volt gáz.

2021. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!