Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell higgadtan kezelni...

Hogyan kell higgadtan kezelni egy veszekedést, milyen érvekkel?

Figyelt kérdés
Egyik fél ordít, személyeskedik, vádaskodik, másiknak olyan érvek, amelyek hatásosak és abbamarad a veszekedés, milyen érveket lehet mondani?
2019. szept. 16. 07:03
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

A veszekedést nem lehet megnyerni. Nincsenek érvek. Nincs semmi.


Le kell higgadni, nyugtasd le a másikat és ha ez megtörtént vázold fel az érveket.


A meggyőzés művészet. Keveredik a pszichológia, előadástechnika és a manipuláció is... de egy értelmes logikus embert meg lehet győzni egy higgadt kultúrált vitában, észérvekkel, manipuláció nélkül is. (Főleg ha neked van igazad :D ha nincs akkor is, de ez intelligencia függő)


Ha meg nem hatnak az észérvek, hagyd ott a francba.

2019. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1es mondja. Ha valaki indulatból beszélsz teljesen mindegy neki hogy a másik milyen érvekkel jön.
2019. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Ha végig megmaradsz higgadtnak és csöndesnek, általában a másikat is visszatereli a higgadt vita területére.

Ha nem, akkor nem igazán van megoldás.

Esetleg otthagyni azzal, hogy majd megbeszélitek, ha képes higgadtan beszélni.


De akkor tényleg legyenek értelmes érveid.

2019. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológust kellene megkérdezni, mert a "normális" veszekedések mellett lehetnek személyiségzavarokból táplálkozóak is.

Csak egy példa:

[link]


+ Ami hasznos lehet:

[link]

2019. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
próbálkozhatsz asszertiv kommunikációval. de ha a másik nagyon indulatos, azzal sem lesz esélyed
2019. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokakat a jéghideg higgadtság rendkívül fel tudja idegesíteni.


Egy barátomék veszekedtek, és ő jéghideg pókerarccal hallgatta a barátnőjét... én meg próbáltam nyugtatni. Végül pofánöntötte egy pohár vízzel. Én is kaptam belőle rendesen :D

2019. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

#6: Ja csak ezt már hisztériának hívják és arra nincs szabványos megoldás.

Csak orvosi.

2019. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Halkan beszélni hozzá, ahol elmondani neki, hogy ezt a hangnemet nem tűröd, mert nem érdemled meg, nyugodjon le, és majd akkor visszatérünk rá.
2019. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!