Hogy lehet elérni más tetszését, úgy, hogy közben önmagam vagyok?
Demarais, White: „Első benyomás” könyv pontosan erről szól. Úgyhogy nagyon ajánlom neked!
Amúgy pedig nyilván energiát kell fektetned a dologba. Mutathatsz érdeklődést a véleménye iránt (meg kell tanulnod hallgatni, jelezni, hogy figyelsz rá, mindezt testbeszéddel is jól kommunikálni), rakhatsz bele bókot, mutathatsz tiszteletet, lehetsz humoros vele, és persze jó, ha nem egyirányú az információáramlás, és ha nem kérdez vissza, akkor hozzárakhatod, hogy „amúgy nekem meg a kék a kedvencem, mert XYZ”, mindezt csak azért, hogy kb egyszinten maradjon a dolog. A legvégén pedig megragadhatod a kezdeményezést, és választhatsz egy új témát, ami remélhetőleg már egy közös érdeklődés.
Szóval ilyesmire kell gondolni. Egy jó beszélgetés nem arról szól, hogy te mesélsz szuperjó dolgokat, és ő hallgat. Ellenkezőleg! Te jó témákat választasz, jókat kérdezel, beszélteted a másikat, őszinte érdeklődést mutatsz iránta, az pedig ezáltal feltöltődik (kielégülnek a társas szükségletei), és emiatt ő úgy fog elkönyvelni, hogy egy nagyon jófej ember vagy, pedig szinte végig ő beszélt, te meg csak próbáltad fenntartani a látszatot, hogy a beszélgetés nem borult fel az ő irányába.
Szóval azt kell tudni, hogy az első benyomásnál már kialakul bennünk egy teljes kép a másik emberről. Nyilván ez fals, de a tudatalattink ezt csinálja. Abból a pár információmorzsából összerakja nekünk egy teljes személyiség képét, skatujázás alapján. Tehát összehasonlít. Szóval a tapasztalataid, hiedelmeid, társas sztereotípiák alapján készül ez a kép. Így akivel az első benyomás jó, az egy nagyon szimpatikus ember képét kapja meg. Akinél rossz, az egy nagyon ellenszenvesét.
És második benyomásra már rögzül valamelyest ez kép, a full hamis képzetekkel!! Tehát olyan dolog miatt is szimpátiát vagy ellenszenvet tudsz kelteni másokban, ami soha nem is történt meg! Szóval minél régebbi az ismertség, annál nehezebb felülírni ezeket a tudatalatti által rögzített tulajdonságokat a valósággal. Így egy rossz első benyomás felülírásához 3-5 hosszabb beszélgetés is kellhet! Ugyanígy fordítva... egy nagyon jó első benyomást nagyon nehéz elrontani.
Így pedig nyilvánvalóvá válik, hogy mennyire is fontos a jó első benyomás! Teljesen megalapozod a kapcsolatot!
Erről, és sok más dologról is van szó a könyvben. Nekem nagyon terszik, hogy még a hibáinkat sem kell elfednünk. Hiszen az furcsa mikor valaki a tökéletest játsza. Sokkal szimpibb, ha ugyanúgy vannak hibái. A javaslat pedig az előadásmód. Kis humorral kell fűszerezni, amin te is tudsz nevetni 🙂
Minden témához van egy önvizsgálati rész, így felfedheted a kommunikációs hibáidat. Hogy mik azok a dolgok, amiket mások negatívan élnek meg, terhelőek számukra (panaszkodás, pesszimizmus). És ezek mind igazak már meglévő kaocsolatokra is, csak azokat nehezebb befolyásolni.
És szóval utána meg életszerű léldákat hoz fel, magyarázatot ad, pszichológiai hátteret felvázolja. Meg persze a helyes gyakorlatot is elmagyarázza.
Szóval nekem nagyon tetszett, és sokat segített, önismeretben is.
Torrenten is fent van 🙂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!