18 éve történtek a Szeptember 11-i terrortámadások Amerikában, ti, hogyan, hol, mikor hallottatok róla, és hogyan éltétek meg?
Én a munkahelyen egyszerre csak arra lettem figyelmes, hogy nem lehet elérni az amerikai web-oldalakat. (Nem tudom, hogy ideiglenesen letiltották-e a tengerentúli hálózati kapcsolatokat, vagy csak túlterhelődtek?)
Csak amikor hazamentem és bekapcsoltam a tv-t, akkor láttam, hogy mi történt, minden csatorna ezzel foglalkozott.
Kérdező:
Internet volt már Magyarországon, egyeseknek már 92-ben, munkahelyen, korlátozott, de volt. Általánosan elérhető volt a 90-es évek közepétől.
Én éppen egy villanyszerelővel voltam elfoglalva, mert az egyik szobában ki kellett cserélni pár vezetéket a falban, és azt beszéltük, hogy mikor jön vésni meg hasonlók, amikor a TV, ami amolyan háttérzajként volt bekapcsolva, váltotta a témát és mutatta, hogy beleszállt a repülő az egyik toronyba. Három vagy fél négy lehetett. Mindketten csak álltunk, és néztük döbbenten, percekig meg se szólaltunk. Sokkoló volt. Mindketten azt mondtuk, hogy ez háborút jelent. Aztán beleszállt a második repülő a másik toronyba. Akkor a villanyszerelő mondta, hogy a következő hétfőn jön, ha még nem dobálnak addig atombombákat. Azt, hogy összedőltek, azt már egyedül láttam.
26:
Nekem céges internetem volt 92-ben (NEM intranet, hanem internet), de nagyon korlátozott volt, kizárólag a cég külföldi anyavállalattal kapcsolatos dolgokhoz, és az ügyfelekkel való kapcsolathoz. Akkor még nem volt www sem. Még az internetto is később indult, talán 95-ben. A hotmail is csak 95-ben vagy 96-ban keletkezett, akkortól volt otthoni internetem, otthoni számítógépem, a hotmail akkor még outlook nélkül volt. A legislegelső magán emailem hotmailos volt. A freemail egy vagy két évvel később jött, a manapság nagyon utált Soros alapitvány segitségével. Ez volt az első magyar nyelvű levelező platform (később vette meg az origo), az akkoriban internettel rendelkező magyarok többségének ez volt az első email cime. A citromail meg a többiek mind későbbiek.
De az internet nem volt olyan általános, mint most, még az ezredfordulón sem. Akkoriban a szomszédaim (96-97-ben) átjöttek csodálni a 100 MB-os gépemet, amit kb. 100ezer Ft-ból raktam össze. Akkoriban ez nagy pénz volt. Manapság egy flash drive rendelkezik 2 TB-vel, amit megvehetsz fél órai keresetedből.
27:
Soros alapítványának (c3 alapítvány) volt Budapesten pár nyilvános kioszkja, amin lehetett volna internetezni, ha jólelkek nem fagyasztják le rendszeresen az erre a célra írt javascript-eket tartalmazó web-oldalak betöltésével.
Még 2000 környén én magam is otthonról telefonmodemmel kapcsolódtam az Internetre az egyetemen keresztül, bár volt a Matávnak is ilyen szolgáltatása.
28
Nekem otthon jó kis betárcsázós netem volt (vagy nem), mert mindig szakadt, lassú volt, vagy egyszerűen nem volt vonal a telefonban. Megőriztem az akkori telefonunkat, a mostanában 12 éves unokám megkérdezte, hogy mindig tölteni kellett, azért van a vezeték? 🤣
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!