Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tömjénezi mindenki azt,...

Miért tömjénezi mindenki azt, aki gyereket szül, ellenben azzal, aki tanul?

Figyelt kérdés
Közösségi oldalon vagy 500 gratulációt kap az, aki babás képet tesz fel, ellenben azzal, aki mondjuk diplomaosztóst. Utóbbi szerintem több energia, különösen munka mellett, mégsem olyan "népszerű". (Nyilván, ha szépen felnevelik azt a gyermeket, az elismerésre méltóvá teszi.) Ez nálatok is így van? Mi lehet az oka, csak a megszokás?
2019. szept. 2. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Látod, ezt én se értem. Szaporodni, szülni akkora nagy dolog? Egy egysejtű is képes rá! A tanulás, diplomaszerzés picit már neccesebb.
2019. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Ebben van valami, bár szerintem nem érdemes túl nagy jelentőséget fordítani ennek a közösségi oldalakon. Én pl egyiket sem osztanám meg, magánügy. De a diplomát valóban sokkal több munka megkapni, tényleg nagyobb érdem, mint gyereket vállalni.
2019. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik felet sem kellene magasztalni ez miatt, mivel mindenkinek a saját döntése volt, és egyéni szocproblem a velük járó nehézség, és ugyanígy a "szépség".

De talán az a válasz rá, hogy kézzel fogható "dolog" vs egy fogalom. Persze, hogy a baba lesz a nyerőbb, mellesleg az evolúció és a társadalom miatt is, a baba egy ártatlan, érzelmeket előidéző jelenség, akiért sokan oda vannak, mint pl a kiscicás videókért.

A közösségi média meg ezt a fentebb említett sorokat meg kivetíti, és felnagyolja. Ezért is hülyeség ezen bosszankodni. Nyilván senki sem akar tajparasztnak tűnni a fél internet előtt, így adják el magukat, azaz azt dícsérik ami a felkapottabb, "fontosabb".


De ez ennél mélyebb, az emberi fejlődésről és a szocializálódásról olvass kicsit, egyszerű a matematikája.

2019. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg rohadtul leszarja mindenki. A közösségi oldal visszajelzései pedig nem irányadóak, mert gyakorlatilag az egy nagyon ferde tükör csak.
2019. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!