Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme agyban/lelkileg...

Van értelme agyban/lelkileg felkészülni saját halálunkra?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt,hogy mindenféle könyvet elolvasni ezzel kapcsolatban,tudományos dolgokat,minden eshetőséget számba venni hogy mi lehet utána,ne érjen meglepetés miután meghaltam,stb.,ne legyek szűk látókörű,ne adj isten az értetlenségem miatt valami köztes létben maradjak például,vagy értetlenkedjek mi történt velem.Nem vagyok vallásos,azt az irányt kihagyom,de szeretnék reálisan látni ezzel kapcsolatban,mert kissé nagyon félek mi lesz utána.Fel lehet erre készülni ? Ha igen akkor hogyan ? 40/N
2019. aug. 30. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Azt senki nem tudja, mi van utána. Elméletek vannak, de nyilván még senki nem tudta elmesélni az igazat. Ha ebben a témában olvasol, szerintem annyit segíthet, hogy nem fogsz félni tőle. Ami azért szerintem nem egy rossz dolog.
2019. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagy vallásos??? Hát ebből nem az jött le!

Én sem vagyok vallásos. Garantálhatom, hogy nem fog meglepetés érni, miután meghaltál.

2019. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
2x voltam halott (klinikai), biztosíthatlak, hogy nem lepődtem meg, mivel semmiről semmit nem tudtam. 2 hétig altattak, és amikor felébredtem, direkt megkérdezték, hogy szerintem mennyi ideig aludtam. Mondhatták volna, hogy 2 órát, de azt is, hogy 2 évet, mindkettőt elhittem volna.
2019. aug. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mész a pályán és olyan baleseted lesz, amit nem élsz túl, akkor nagyon nem fogsz azon agyalni, hogy felkészülj erre, hanem próbálod az autót korrigálni. Hogyan lehetne erre felkészülni? Erre esetleg az tud, akinek az orvosok azt mondják, hogy max x ideje van, de erre is láttunk már rengeteg példát, amikor még évtizedeket éltek az illetőt.


Én annyival készültem, hogy mondtam, hogy hamvasztást szeretnék majd.

2019. aug. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha meghalsz, elporladsz a föld alatt giliszták társaságában. Ennyi, nem több. Úgyhogy nyugalom.
2019. aug. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

"Nem vagyok vallásos,azt az irányt kihagyom,de szeretnék reálisan látni ezzel kapcsolatban"


Olyan dologról nehéz reálisan beszélni, amihez a tudomány szinte hozzá sem mer érni, mert nem tud még tapogatózni sem benne. Mindenképpen kell vallás vagy egy filozófia, hiszen az ember hitére van bízva a túlvilági lét kérdése.

Én a keleti kultúrát követem, tehát főképp a buddhista és hinduizmus vonalát, így adott a reinkarnációban való hitem. Gyakorlatilag az egész életemet úgy élem, hogy a következőre készülök, mert igyekszem nem létrehozni karmát vagy legalább pozitív karmát létrehozni. De egyébként konkrétan a kérdésedre válaszolva a keleti kultúrákban van halálra felkészítő tudomány. Úgy tartják, hogy az utolsó gondolatod és a halál körül kialakított közeg befolyásolja majd a következő életedet. Külön mantrák vannak arra, amit halálodat megelőzően ismételsz és a mantra segít ki a testből. Náluk a halál sokkal természetesebben vett folyamat, csak levesznek egy elnyűtt ruhát, hogy egy új, tisztát vehessenek fel. Ami azután történik, szerintem arra nem kell készülni. Csak anyagi emberlétben lehet készülni, ott majd oda vezetnek, ahova kell.

2019. aug. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Mivel senki nem tudja pontosan, mi történik a halál után, ezért felkészülni sem tudsz rá, felesleges ezen agyalni.

De egyetlen egy dolog biztos: nem fognak téged vizsgáztatni abból a halálod után a másvilágon, hogy hány könyvet olvastál el a halálról, szóval megnyugodhatsz, nem kell készülnöd semmire. :D

2019. aug. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!