Szerintetek is az emberiség sorsa a pusztulás? Ti mennyire érzitek ezt igaznak és hogy látjátok a helyzetet?
8. Jajj tényleg, igazad van, egy kozmetikus, aki azt állítja, azért ingerültek az emberek, mert a hatodik érzékük megsúgta nekik, hogy közeleg a vég, minden bizonnyal ért a témához!
Ennyi ésszel szerintem te se menj egyetemre.
#11, már rég befejeztem az egyetemet, kisapám, de ez téged ne zavarjon. Egy kozmetikust ugyanúgy érdekelhet a Föld sorsa, mint a klienseit. Vagy szerinted mégis miről kellene beszélgetni az átlagembernek? Mocskosorbán, nagy gonosz Soros, "migrácsok", satöbbi?
Te inkább maradj meg az éjjelnappalbutapestnél, az a te szinted. A gondolkodást meg hagyd meg olyanoknak, akik még képesek rá.
#13 te pedig próbáld a fejedbe verni, hogy munkaidőn kívül egy kozmetikus foglalkozhat bármivel, akár modellezés, akár klímaprognózisok, akár más. Nem a "hatodik érzéke" súgta meg, hanem utánaolvasott a témának. Ahogy neked is kellett volna.
Az emberek pedig 32-33 fok felett cseppet ingerültebbek, mint szobahőmérsékleten. Csak úgy mondom neked.
Nekem is az volt az első reakcióm hogy "Most ez a névtelen, 2016.okt,19-én 59%-os válaszadó a hiteles forrás?"
De azt azért el kell ismerni, értesz te is a dezinformáláshoz.
"A vége az lenne, hogy a Föld olyanná válna, mint a Vénusz: közel 500 fokos felszíni hőmérséklettel."
Aztán linkeled a "forrásodat", hogy:
"FÖLD HAT
ÉVEK: ???
HŐMÉRSÉKLET-VÁLTOZÁS: Rohamosan növekszik
Megállíthatatlan üvegházhatás
Az egész Földre kiterjedő oxigénhiány
Vénusz állapot"
Még a válaszadó se írt oda jövőbeli dátumot, mert ez egy annyira hipotetikus helyzet hogy akár 500 millió évet isírhatna, de akár 800 milliót is.
Passz, erre egyelőre ennyit mondhatunk.
Nem tudják pontosan azt, hogy a jelenlegi folyamat megállítható e ebben a században.
Lehet hogy most egy olyan dominó borul, ami a következő 2000 évre egy globális meleg csúcsot fog hozni.
Aztán lehet hogy megváltozik átmenetileg ismét a naptevékenység akár csak 0,1%-al, az is lehet hogy bizonyos területek elnéptelenednek, visszaerdősülhet a környezet, az is lehet hogy a tengeráramlások bonyolult rendszere lokálisan kis jégkorszakhoz fog vezetni.
Sok tényező függvénye.
Ha ilyen borzalmasan egyszerű lenne a Földet Vénusszá formálni, akkor már legalább 2 alkalommal megtörténtr volna a földtörténet során.
Volt ugye a 250 millió évvel ezelőtti szibériai bazaltfolyásos tömeges kihalás, és a kréta tercier 65 millió éve.
Ezek azért jobban odavágtak a világnak, megborították a természetes körfolyamatokat.
Az Antarktisz pl a kréta végén egy esőerdővel borított terület volt.
2 méteres kétéltűek, dinoszauruszok, ős cikászok, és zárvatermők.
Pezsgő élet borította. Mennyivel lehetett akkor magasabb az átlaghőmérséklet?
Mégse lett Vénbusz a Földből.
Nem szeretem ezt a pánikkeltős zöld hisztit.
A természetvédelem baromi fontos, mert a természetnek vagyunk alárendelve, és nem fordítva.
Egy területet valóban gajra tud vágni az ember. Lásd, a görög meg olasz hegyoldalak egy réászét, amiket az ókori-középkori óriási számú hajó megépítéséhez szükséges faanyag miatt kivágtak, és a helyén ma is csak machia bozótos fordul elő.
Vagy a kecsketartó népek is szépen tönkre tudják tenni a saját életterüket, a folyamatos legeltetéssel.
A környezet bizonyos szinteken nagyon érzékeny a tól-tólig határok átlépésére, és könnyen egy nehezen, vagy sehogy sem rehabilitálható állapotba lehet lökni.
(pl Alföldön ma már kb lehetetlen helyreállítani nagy mértékű beavatkozások nélkül a valaha elterjedt homoki tölgyerdőket, mert nincs újulata a fáknak. Az idősebb fák a talaj felső rétegét kiszárítják a vízfelvételükkel, így nincs lehetősége új csemetéknek felnőnie)
De az egész Földet nem ilyen egyszerű kilökni az egyensúlyából.
Az élővilág pedig hosszú távon mindig bevette a megváltozott élettereket, hogy újonnan szerzett élőhellyé tegye.
"Még a válaszadó se írt oda jövőbeli dátumot, mert ez egy annyira hipotetikus helyzet hogy akár 500 millió évet isírhatna, de akár 800 milliót is."
A válaszadó az elszabadult üvegházhatást is írta. Amihez nem kell 500 millió év. Tessék, olvass utána:
Pontos dátumot azért nem írt SZVSZ, mert gondolom nem ezótévés Béla jósnő, hogy konkrétan lássa, 500, 700 vagy akár 1000 év múlva következik-e be.
"Nem tudják pontosan azt, hogy a jelenlegi folyamat megállítható e ebben a században."
A Föld Kettő szakaszban járunk. Úgy uszkve 100 évig még megállítható, és vissza is fordítható. Utána pedig bekövetkezik a fentebb linkelt jelenség.
"Ha ilyen borzalmasan egyszerű lenne a Földet Vénusszá formálni, akkor már legalább 2 alkalommal megtörténtr volna a földtörténet során."
Civilizáció nélkül baromi nehéz, ugyanis az egész bolyó pályájának meg kellett volna változnia.
Így viszont, hogy 24/7 pöfögtetjük a dzsuvát a légkörbe, pár ezer év alatt teljesen reális esély van rá, pláne úgy, hogy az üvegházhatást okozó vegyületek döntő többsége mesterséges eredetű, a természetben sehol, semmilyen formában nem található meg.
"Pezsgő élet borította. Mennyivel lehetett akkor magasabb az átlaghőmérséklet?"
Persze,csak tudod, ami a dinóknak nem árt, nem biztos, hogy az ember is képes túlélni...
"Nem szeretem ezt a pánikkeltős zöld hisztit."
Ez kérlekszépen egy tudományos modell végeredménye volt - nyilván erősen zanzásítva, de egy többszáz oldalas tanulmányt kötve hiszem, hogy végigböngésznél. Tehát nem "sötétződek" nyavalygása.
"De az egész Földet nem ilyen egyszerű kilökni az egyensúlyából."
Egyszerűbb, mintsem gondolnád! Elég csak arra gondolni, mi történne, ha nukleáris háború törne ki!
A globális felmelegedés hatása nem ilyen drámai és gyors, egész egyszerűen szép lassan feljebb kúszik a hőmérséklet, minden nyár hosszabb, és forróbb lesz, mint az előző.
"Az élővilág pedig hosszú távon mindig bevette a megváltozott élettereket, hogy újonnan szerzett élőhellyé tegye."
Nincs olyan értelmes élőlény, ami túlélné azt, ha beindulna egy megállíthatatlan üvegházhatás. Huzamosabb idő után még a prionok is megdöglenek ekkora melegben.
Visszatérve a "hiteles forráshoz".
A megosztott gyakori kérdés alatti kis elmélkedés a Föld klímájának jövőjéről kb a "föld három" pontig tekinthető megalapozottnak.
Mint ahogy egy meteorológust sem tudsz megkérni hogy PONTOS időjárás előrejelzést adjon 2019.október 28-ára, így egy klímakutató se fog tudni egyetlen egy határozott görbét felírni a hőmérséklet alakulásáról.
Legalább 5-6 görbét fog tudni felírni, amik közül lesz egy legalsó becslés, és egy legfelső becslés. Nevezhetjük ezeket emberi szempontból legoptimistább és legpesszimistább görbének is.
A lényeg hogy ezek közt lesz valamilyen valószínűséggel a tényleges állapot.
És minél távolabbra extrapolálsz a meglévő véges számú adatodból, annál nagyobb lesz a várható hiba.
Esetleg kihagysz olyan hatásokat is, amiket a mérési adatok felvétele során nem is tapasztaltál, mert nem folyamatosak, hanem időszakosak.
Pl a naptevékenységről egyelőre csak pár évtizednyi ismeretünk van.
Lehet van egy még nagyobb periódusidejű ciklikusság is, nem csak a 12 éves napciklus.
A lényeg hogy ne vízionáljunk prófétát a tudósok helyére akkor se ha az minket támogatna.
A jó tudós fenntartja a tévedés kockázatát.
Egy önmagához szükségesen komolyan álló szakember nem mond jövőt klíma kérdésben 200 évvel előre.
"A Föld Kettő szakaszban járunk. Úgy uszkve 100 évig még megállítható, és vissza is fordítható. Utána pedig bekövetkezik a fentebb linkelt jelenség."
Tökérdekes, kb 5 hóünapja meg azzal volt tele még a reggeli kávém is, hogy már csak 12 évünk van, és minnmeghalunk a megállíthatatlan üvegházhatástól.
Az amúgy szintéln egy klímamodell volt. Csak az újságok szalagcímei annyit hagytak le, hogy a legrosszabb forgatókönyv volt a többi esetleges scenario közül.
"A megosztott gyakori kérdés alatti kis elmélkedés a Föld klímájának jövőjéről kb a "föld három" pontig tekinthető megalapozottnak."
Gondolom nem olvastad el a komment fejlécét. Nem hasracsapás alapján jósolgattak, hanem összevetették az eddigi hőmérsékleti görbéket a világból, méréseket végeztek az atmoszféra széndioxid-tartalmát illetően, de még a sarki jégsapkákat is belekalkulálták (ugye a fehér veri vissza legjobban a fényt).
A meteorológus és a klimatológus két teljesen külön szakma. A meteorológus a tudását teljes egészében az aktuális műholdképekre alapozza, a klimatológus viszont évszázadokban gondolkodik, nem hetekben vagy hónapokban.
"Legalább 5-6 görbét fog tudni felírni, amik közül lesz egy legalsó becslés, és egy legfelső becslés. Nevezhetjük ezeket emberi szempontból legoptimistább és legpesszimistább görbének is."
Ez teljesen igaz, az említett klímamodell elkészítésénél átlagoltak. Tehát az optimista becslés szerint több időnk van hátra, a pesszimista becslés szerint már 50 éven belül elkezdődhet a Föld Négy.
Tehát mi még piszok szerencsésnek nevezhetjük magunkat, ha az átlagolt modell valósul meg.
"A lényeg hogy ne vízionáljunk prófétát a tudósok helyére akkor se ha az minket támogatna."
SZVSZ most kell prófétálni meg vizionálni, mert most még időben vagyunk. Nem a Föld Ötnél kell elkezdeni majd tördelni a kezünket, és ontani ocsmány patakokban a krokodilkönnyeket, hogy jaj ittenem ittenem, mit tettünk, ha tudtuk volna...
(tudtátok ti, csak szartatok bele egy jókorát)
Akkor már régen késő lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!