Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az úgynevezett “életvédő”...

Az úgynevezett “életvédő” abortuszellenesek miért nem lobbiznak a sterilizálás mellett?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan nem akarnak a mai világban gyereket,és sokan szeretnék a petevezeték elkötését mint végleges fogamzásgátlás. Erre hazai keretek kozott 3gyerek/40 év megléte a szükséges. Akik szívűk szerint betiltatnák az abortuszt a magzat élete védeleme érdekében,miert nem kampanyolnak hogy ez a fajta vegleges modszer is szelesebb korben elerheto legyen?
2019. aug. 25. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Volt időszak, amikor csak a betoltott 18 év volt az egyetlen feltétel.
2019. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

Föleg azért értelmetlen az ötleted, mert a legtöbben, akik abortuszra mennek, nem azért teszik, mert EGYÁLTALÁN nem akarnak gyereket, hanem MERT MÉG nincsenek olyan helyzetben, hogy vállalni tudnák a felnevelését, KÉSÖBB igenis szeretnének szülni.


Másrészt a sterilizálás sokkal bonyolultabb dolog, mert azt senki nem tudhatja biztosra, mit akar majd 10-20 év múlva, és vissazcsinálni gyakorlatilag nem lehet.


Egyébként ha valaki feltétlen sterilizáltatni akarja magát korábban, mint ami MO-on megengedett, a szomszédos országokban minden további nélkül van erre lehetösége.

2019. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%

Széles körben elérhető a sterilizálás bárkinek, ha komolyan is gondolja. Csehországban magánúton 2 nap alatt elvégzik a beavatkozást százezer forintnak megfelelő összegért. Plzeň-ben vannak a legjobb erre szakosodott kórházak.

Nem a hazai viszonyokra kell mutogatni, hanem nyitni az országhatáron túlra is.

2019. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
2# jo nyilvan kicsi az átfedes de azokra gondoltam akik rossz vedekezesi mod miatt kerulnek abortuszra es alapbol sem szeretnenek gyereket. A hangsuly inkabb azon van hogy a megelozesre kene nagyobb erot fektetni nem akkor cirkuszolni egyik vagy masik oldal mellett mikor mar megvan a baj. Emlithetnem a fogamzasgatlo tablettak es ovszerek olcsobba tetelet esetleg ingyenesseget. Az esemeny utani tablettak konnyebben hozzaferhetove tetelet es meg sorolhatnam
2019. aug. 25. 09:24
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

A sterilizálas végleges fogamzásgátlásnak minősül és az emberek döntő többsége ezt nem akarja meg akkor sem, ha a jelenlegi gondolkodása alapján nem akar a későbbiekben sem gyereket. Én pl 44 vagyok, van mar gyerekem és nem akarok többet. Védekezem, de kizart, hogy sterilizáltassam magam, vagy erre kérjem a férjemet. Így aztán ha valamilyen csoda módján mégiscsak becsuszna egy terhesség -ami így huszonix év aktív szexuális élet és védekezés mellett eddig nem sikerült- nálam is az abortusz lenne a megoldás. Ez minden ember személyes döntése, joga.

Valóban lehetne a fogamzásgátló szereket olcsóbban, vagy ingyenesen adni. Pl Hollandiában 18 éves kor alatt ingyenesek, felette pedig köthető kiegészítő biztosítás rá. De mondjuk itt egy éves adag a Yasminell-el azonos összetételű, csak épp más nevű fogamzásgátló tablettától 30 valahány euró, a 72 órás tabletta pedig recept és orvos nélkül kapható a gyógyszertárban

2019. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

A legtöbb veletlen teherbees nem veletlenül van. Kielegitöek az elerhetö fog.gatlasi modszerek szerintem.


Az emberek föleg aki fiatal nem szamol következmenyekkel mégha minden honnan a szájába is lett ràgva akkor sem.

De 40 évesen is "veletlen" esnek teherbe pl pasimegtartas celjabol

Az emberi sötetsegre nincs ellenszer.


Nem a fogamzasgatlas elerhetösegevel vagy nem elerhetösegevel van a baj, hidd el.

2019. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy amikor két diák havi 50 ezer forintból él szülői támogatás nélkül és becsúszik a baba nem jelenti azt, hogy, amikor végre nem kell kaját lopniuk, hogy életben maradjanak, mert két mérnöki diplomát szereztek, akkor ne akarnának egyereket.


Nos ez az én történetem.

Te ezért nyugodtan ítélj el. Én nem azokért a gyerekekért sajnálkozom, akiket elvetettek, hanem azokért, akiket nyomorba szültek és nincs esélyük társadalomba beilleszkedniük.


Sok abortusz ellenes képmutató nem lett volna képes adni nekünk szállást és segíteni az egyetemi évek alatt. De elvárásuk volt...

2019. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert náluk a lényeg, hogy minél több gyerek szülessen.

Én egy betegség miatt már rég tudom, hogy nem akarok gyereket, és rohadtul unalmas a gumival való védekezés!

Sajnos semmi más fogamzásgátló módszer nem jöhet szóba, de így is ki kell várnom a 40 éves kort...

2019. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Az élet védő abortusz meg arról szól, hogy nagy eséllyel bele halna valaki a szülésbe. Ezt orvos dönti el. Nem választható, hogy te meg akarsz halni.
2019. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Mert a két dolog nagyon különböző: az egyik egy életre szól, a másik az alkalomra.

Nem sterilizáltatnám magam, mert szeretnék gyereket, viszont 18 éves vagyok. Ha most megerőszakolna valaki, teherbe esnék, akkor nagy eséllyel elvetetném a gyereket.

Másrészt a sterilizáció egyedül a nőt (esetleg a párját) érinti. Nem árt senki másnak vele, szíve joga dönteni erről.

2019. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!