Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől alakulhatott ki ilyen...

Mitől alakulhatott ki ilyen egetrengető álszentség a legtöbb embernél amely az ember mint egész, külső és belső értékeit méri?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre hogy ha valaki csúnyácska vagy telt vagy éppen kifejezetten vékony aki képtelen a hízásra és őt a fent említett külső tulajdonságok zavarják, és megosztja ismerőseivel/barátaival akikben megbízik vélt vagy valós " küllembeli hibái " miatti panaszát, azok pedig megvígasztalják vagy próbálják hogy nem minden a külső a kisugárzás, önbizalom, pozitív életszemlélet, belső értékek ( pl: megbízhatóság,empátia,kedvesség...) jóval fontosabbak. Azonban gyakran azt láttam hogy ugyanazon emberek, a háta mögött különösképp negatív hangvétellel beszélnek a panaszt tevő emberkéről (pl: olyan ronda mint a bűn nem is értem mit akar ebben a világban ahol a szépség a legfontosabb)


A leírtakat középiskolai lányöltözős panaszkodós lányok ihlették. Szomorúan tapasztaltam milyen mértékű megjátszós viselkedést művelt le néhány csaj. Sajnos az ilyen attitűddel gyakran találkozom külső szemlélőként.


Nektek mi a véleményetek a dologról? Találkoztatok már ilyen esetekkel?


Normális,színvonalas válaszokat,véleményeket várok a témában. :)



2019. aug. 16. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Mert az emberek szeretnek saját maguknak hazudni. Nem tudják beismerni hogy mindenkinek a külső a fontos, inkább azt látom(különösen a felnőtt párkapcsolatok Kategóriában) hogy felszínes kérdéseket tesznek fel,felszínes válaszokat adnak. Vitáznak azon hogy a ronda pasi miért nem talál magának nőt,aztán olyanokat hazudnak hogy a szociális készségek fontosak, legyél magabiztos, legyél udvarias stb. Ezek a sablonos szövegek. Múltkor láttam hogy egy 22 éves srác nem talált magának barátnőt és a válaszolók többsége öngyilkosságra kényszerítette. Hogyan legyen magabiztos az ember ha ronda és emiatt elutasítják? Persze hogy csak a külső számít. Amikor azt látom hogy a jóképű emberekért csak úgy rajonganak. Akkor már az ember elgondolkodik hogy vajon ő a hibás azért mert szar az élete. Vicces. Még azt mondják hogy vállalj felelősséget. Mégis miért? Mit követett el az az ember akinek nem a legjobb a genetikája? Semmit. És mégis saját magát hibáztassa? Itt látszik az emberek álszentsége.
2019. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló


Nagyon sokszor itt is látni az általad leírtakat. Az ember nem tehet a genetikáról,bármilyen géneket is örökölt, azonban hogy ezért öngyilkosságra bíztatnak valakit ilyet még nem láttam, erre az aljasságra viszont nincsenek szavak. Nagy igazság van abban hogy hogy lehetne így pl az általad említett 22 éves srác magabiztos.


Köszönöm a válaszod. Ment a zöld kéz.

2019. aug. 16. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Megkérlek, kérdező, hogy kamaszlányok viselkedési mintáit véletlenül se próbáld összemosni az EMBEREKÉVEL.
2019. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!