Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek adjak borravalót...

Szerintetek adjak borravalót a mosógép kiszállításakor?

Figyelt kérdés

A Media Markt-nál a mosógép kiszállítás nem ingyenes, a futárnak fogom kifizetni a gépet is meg a 3500 Ft-os szállítási költséget. Az egy kedvező szállítási költség egyébként.

Az van az infóban, hogy a gép helyére történő berakását, kicsomagolását, még a csomagolóanyag elszállítását is tartalmazza a szállítási díj.

Nem a legjobb, de nem is a legrosszabb lesz a futár dolga, mert első emeletre kell felvinni, de nem kell messze parkolni, stb.

Szerintetek ha ketten felviszik a fürdőszobába a mosógépet, adjak még plusz borravalót?



2019. aug. 9. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanilyen dilemmában voltunk, adni akartunk, de olyan pikkpakk leléptek, hogy esélyem se volt a pénz után nyúlni, szóval legalábbis nálunk nem várták, így gondolom nem (mindig) jellemző.
2019. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Adj egy 5000 est.
2019. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

En akkor szoktam adni borravalót, ha valamilyen plusz dolgot is megtesznek.

Pl múltkor ágyat rendeltem és a szerződés szerint az ajtómig kellett hozni. A futár megkerdezte, hogy segítsen - e betenni a helyére. Ez már úgymond plusz dolog volt, nem lett volna köteles megcsinálni, adtam is borravalót.

Ha a csak a munkáját végzi, én nem szoktam adni.

2019. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak írom: az 5000 Ft biztos jól esne nekik, de elég aránytalan lenne :) Mikor az ember azt nézi, hol tud 2000 Ft-tal olcsóbban megvenni egy mosógépet, plusz a szállítás alapból 3500 Ft.
2019. aug. 9. 08:53
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam egy ezrest mert felhozták a negyedikre és elvitték az előzőt.
2019. aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Akkor bocs.

Viszont,ha ilyen helyzetben vagytok, akkor ne adj.

Végül is az a dolga, fizetést kap érte.

2019. aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
5000 borravaló??? Ha adnék akkor is max egy ezrest. De itt szerintem nem szükséges. Külön ezt a szolgàltatàst is kifizetted màr.
2019. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Emeletre szállításoknál általában szokott lenni pluszköltsége, emeletenként számolják.
2019. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor adtam de megbántam,hótt bunkó volt a pasi..

Egyedül hozta a mosógépet, plusz a régit is elvitte, és háborgott hogy én 50 kilós nőként vagyok egyedül itthon és nem tudok neki segíteni.

Ha egyszer hoz egy mosógépet nem kéne biztosítania mint nálad hogy 2 embert hoz?

Én amúgy mindig adok ilyen esetben, pasit elején sajnáltam mert egyedül van így adtam neki borravalót, de ha tudtam volna ilyen bunkó lesz,nem adok.

Ha ketten jönnek én egy ezrest adnék azért 500-500 fejenként, nem sok nem is kevés.

2019. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát ha mondjuk nekem vinnék fel én megkínálnám őket egy kávéval, üdítővel esetleg valamilyen sütivel, maximum 500 Ft adnák 1 embernek.
2019. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!