Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel tudnék egy kis pénzt...

Mivel tudnék egy kis pénzt gyűjteni?

Figyelt kérdés
Kiskorú vagyok, munkára alkalmatlan egészségügyi okokból. Hát mit ne mondjak lenne mit vennünk, amire jelenleg nincs pénzünk. Új ruhák, egy normális ágy mert már ennek a fája már szétszedi a hátam. A párnám legalább 20 éves. Sőt semmi nem a mai a házban. Kaptam szülinapomra pénzt a családtól anyámnak odaadtam de kb kajára és néhány ruhára futotta amit szerettem volna venni arra nem. Nem panaszkodni szeretnék csak felvázolni a helyzetet ne azzal támadjanak hogy biztos elherdálnám. Nos valami ötletre lenne szükségem. Eladásra alkalmas dolgok nincsenek
2019. júl. 31. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Bankrablás!
2019. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ööö... nem költesz el mindent amit kapsz.
2019. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég sokáig éltem hasonlóan én is.

Egy kiutad lesz később: tanulj. Egy jó szakma vagy diploma és egy jól fizető állás. Ne érd be kevesebbel!


Ami a mostani szitut illeti, na hát ez elég fogós kérdés, ha nem tudsz diákmunkázni.

Tudsz esetleg rajzolni, vagy értesz bármihez?

2019. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor mit csináljon a pénzzel, ha ne költse? Bszki pénz, azért van, hogy költsd!

Én most rendeltem néhány (70db 2euro, kb 10törött) medált (horgony, kormánykerék, vitorlás, gear nem jut eszembe) és hozzá vékony bőrt (50m 3euro).

Húgom karkötőket csinál kisgyerekkel egy táborban ezekből. Húgom csinált nekem külön egyet. 3-4ezret simán adnék érte.

2019. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam minden pénzem anyámnak adom!!
2019. júl. 31. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Munkára alkalmatlan vagy? Tehát pontosan mi is? Nem mindegy...
2019. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mozgássérült ha így tetszik 🙄
2019. júl. 31. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:

16 éves kortól diákmunkázhatsz

De ezek általában fizikai munkák 🤔


És legyél tisztában a fogalmakkal.

Kiskorú: 14 évet be nem töltött személy

Fiatalkorú: 14-17 évesek


Szóval ha tényleg 12-13 éves vagy, akkor elég esélytelen a helyzeted.


Én azt javasolnám, hogy ha betöltötted már a 16-ot, akkor mozgássérülteket segítő helyeket keress fel, hátha ők tudnak neked munkát.

Nameg a diákszövetkezeteknél is előfordulnak nem fizikai munkák.


Amíg meg nem vagy 16...

Nem sok lehetőség van.

Ismerősnél tudsz.

Online tölthetsz ki kérdőíveket (daedalus, marketagent, mobrog). Nyilván hazudnod kell a korodról, meg nem sok pénz, és az utalás sem a legegyszerűbb (paypal pl). De a semminél jobb.


Esetleg kiállhatnál kéregetni „új párnára gyűjtök, szüleimnek nincs rá pénze” felirattal. Legyen veled a régiblárnád, és tényleg nézzen ki szarul! 😃


Mindenképp kapcsolatba léphettek szegényeket és rászorulókat segítő szervezetekkel. Főleg karácsonykor szívesen adakoznak. Új ágyat, bútorokat akkor lehetne szerezni (ezek is többnyire mások használtcuccai, de jó állapotúak. Jófogáson is vannak néha ingyen elvihető cuccok).

Nyilván elsősorban a sokgyerekesek vannak előnyben. Pl:

[link]

2019. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mozgássérült ként is lehet dolgozni, csak nem fizikai munka...
2019. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!