Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti foglalkoznátok egy ilyen...

Ti foglalkoznátok egy ilyen baráttal?

Figyelt kérdés

Régen egyik legjobb barátnőm volt. 1 éve van barátja. Az elején még normális volt utána egyre jobban elkezdett a pasinak ugrálni, ahogy fütyül. Nagyon csúnyán beszél vele a fiú. Nem engedi sehova, csak vele lehet iskolába is. Kb sose tudok a barátnőmmel beszélni, még üzenetbe se mert tudja a jelszavát. Ismerem a barátját mert az én barátom egy haverja és tudom milyen. Már mondtam a barátnőmnek. De nem tud mit mondani csak, hogy neki se jó.

Köszön neki egy fiú már egyből hívja telefonon, hogy elmondja neki, mert ha megtudja balhé lesz emiatt.



2019. márc. 13. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A lány helyében én nem hagynám ezt. De ha neki ez jó... Nem tudsz vele mit tenni, engedd el.
2019. márc. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Valami kisebbségi komplexusa vagy más baja van, ami miatt megalázkodik. Lehet apai minta. Vagy csak bárkit, de pasit akart.

2. Biztisítsd a bizalmadról, ha még nem írtad le a csajt.

3. Várj és ne szólj bele! Amikor a srácdobja vagy esetleg ő hagyja ott valószínűleg megkeres.

2019. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezeknél még sokkal durvább sztorik vannak, de ő hagyja. De unom, hogy már fél éve a hülyeségét hallgatom, hogy nem bírja meg állandóan sír. Elején még meghallgattam, de nem tehetek róla, hogy nem szakít vele.
2019. márc. 13. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki életképtelen, azon nehéz segíteni.
2019. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját tapasztalatomat. Volt egy gyerekkori legjobb barátnőm. Tizenévig voltunk napi kapcsolatban, majd bemutatta az új pasiját. Elmentünk egy kávézóba, ahol a következő mondatok után gurult el a gyógyszerem:

-Rendelj kávét!

-Hozz szalvétát!

-Kérj sütit! Mozdulj már meg végre!

Stb.


1 óra után nem bírtam ki és beleszóltam a vitába, én éreztem magam kellemetlenül és megalázva a barátnőm helyett.


A pasi szó szerint ezt mondta: ne szóljak bele, neki nincs saját akarata és azt kell tennie, amit mondok neki.


Természetesen a barátnőm is egyet értett vele, utána nem vette fel a telefont és 3 évig nem beszéltünk. Mint kiderült utólag, a "szuperpasi" eltiltotta tőlem.


Aztán hiába keresett meg és kért zokogva bocsánatot, hiába bocsátottam meg, nem volt többet ugyanaz a barátság.


Évek óta nem beszélünk. Nincs bennem sem harag sem sértődöttség, nem volt neki mit mondanom, és nem hiányzott már, nem éreztem úgy, hogy barátok lennénk.


Én azt javaslom, hogy próbálj meg 1x komolyan elbeszélgetni vele arról, hogy a pasikája úgyis elhagyja, csak közben mindenkit elüldöz mellőle akit szeret.

Ha veszi az adást akkor oké, ha nem, akkor legalább ezt is tudod és nem érdemes foglalkozni vele. Nem tudsz segíteni egy olyaavalakin, aki nem akarja.

2019. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rám is féltékeny a pasija.
2019. márc. 13. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen megtörténik. Ez egy nagyon egészségtelen állapot a barátnődnek. Szerintem is biztosítds róla, hogy mindig ott leszel támasznak, ha kellesz. És igen, beszélgess vele erről azért... Vagy esetleg valami szakember bevonása sem tehet rosszat szerintem.
2019. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért mondom, hogy ha 1 utolsó őszinte fejmosás nem segít, akkor hagyd a bánatba! Szar lesz, mert én is sokat sírtam a barátnőm miatt, de arról biztosíthatlak, hogy hamarabb elmúlik a hiánya mint gondolnád.


Azóta vannak új barátaim, olyanok is, akiket tizenéve ismerek. És ilyenkor látom a különbséget, hogy mennyi időt és energiát pazaroltam hülyékre...

2019. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!