Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igaz barát? Szeretném kiírni...

Igaz barát? Szeretném kiírni magamból ami bánt. Van egy nagyon jó barátnőm több éve, elég erős személyiség és úgy érzem túlságosan is "alárendeltem" magam neki.

Figyelt kérdés
Mikor együtt vagyunk, találkozunk, nagyon jól elvagyunk, sokat nevetünk, komoly dolgokat is megosztunk egymással, mindent tudunk a másikról, olyan mintha testvérek lennénk. De... Nagyon sokszor megbántott már, sajnos elég hangulat ember. Igaz én túl érzékeny vagyok, de sosem beszéltem vele úgy, ahogy ő néha velem. Sokszor van hogy elmondja a véleményét egy-egy dologgal kapcsolatban, de elég nyersen, viszont nekem ez rosszul esik. Amikor szólok neki hogy azért ez így nagyon bántó, akkor azt mondja hogy ő csak segíteni akar, de aztán belátja hogy túllőtt a célon és elmondja, hogy szégyelli magát és ne haragudjak. Okosabbnak gondolja magát, engem pedig lenéz. Mindenen megsértődik, már néha úgy érzem hogy nem tudom élni a saját életem, mert olyan mintha tojáshéjon lépkednék. Lassan már meggondolom azt is hogy hova menjek, nem-e esik neki rosszul. Attól "rettegek" min fog megsértődni megint. Mikor megismerkedtünk szinte mindig együtt csináltunk mindent, most pedig már szinte mindenki más fontosabb neki. Ha ő kitalálja hogy találkozzunk, akkor azonnal ugorjak, viszont ha én hívom valahová akkor jönnek a kifogások. Amikor neki jó, akkor legyen mindig nekem is jó, de fordítva már közel sincs így. Összefoglalva: ő neki mindent lehet, nekem ne Essen rosszul semmi, de rám megsértődik mindenen... Már nagyon fáj ez lelkileg, nem akarom őt elveszíteni, de nem tudom mit tegyek...

2019. febr. 20. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz barát. Sajnos megváltozott, ami igen gyakori jelenség sajnos. Ha te tudnád én min mentem keresztül olyanokkal, akiket barátnak hittem... Szerintem engedd el. Nem éri meg, hogy emiatt tönkremenj lelkileg. Ennél még az is jobb, ha nincsenek barátaid. Nekem sincsenek.
2019. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyakori eset sajnos, lépj rajta tovább, beszéld meg vele, hogy ez így nem mehet tovább, harag nélkül váljatok szét, később se lesz jobb, főleg mikor már lesz valakije, akkor aztán tényleg hanyagolni fog. Biztos vannak még olyan személyek, akikkel szívesen lennél, lehet pont rád vár, és te inkább erre áldozol energiát, keres más barátságot!
2019. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kissé bele vagy buzulva...jól látom? Miért nem tojod le egyszerűen? Vagy félsz tőle megmondani,hogy mit gondolsz róla?
2019. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Sajnálom hogy neked is keresztül kellett menned barátok okozta csalódásokon. Sajnos már lelkileg eléggé belebetegedtem. Nagyon sokat agyalok ezen, mert bánt rettenetesen. Szeretem őt, valamiért nagyon ragaszkodom hozzá, de már megfordult a fejemben hogy lehet jobb lenne lezárni ezt...Nagyon jól esik hogy kaptam választ, már olyan kilátástalannak érzem ezt a helyzetet. Lehet fel fogok keresni egy szakembert is mert nem tudom egyedül meg tudok-e bírkózni ezzel a lelki problémával. Köszönöm a válaszod és boldog napokat kívánok neked!
2019. febr. 20. 14:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, félek.. mert mindig az a vége ha valamiért szólok, hogy először is ki vagyok osztva, aztán elmondja hogy rosszul látom a dolgot, ő csak ilyen hirtelen ember, ne haragudjak. Mindkettőnknek van családja,nem vagyunk már tizenévesek. Csak amikor megismerkedtünk, akkor neki elég rossz kapcsolatai voltak, mindig mellette álltam és volt hogy a saját páromat "hanyagoltam el". Persze változnak az emberek, az életünk,ezzel tisztában vagyok, de én nem tudok most ezzel valahogy megbirkózni. Köszönök minden választ!
2019. febr. 20. 14:15
 6/13 A kérdező kommentje:
Mintha mindent odaadtam volna és most nem kapnék semmit...
2019. febr. 20. 14:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos a te hibád is, miatta feldobtál sok dolgot! De miért? Nem éri meg senki miatt.... hidd el! Másoknak való megfelelés pláne nem.
2019. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van! Tudom sajnos tisztában vagyok vele, de az is biztos hogy még egyszer nem fogok közel engedni magamhoz ennyire senkit. Nem éri meg, már belátom. :(
2019. febr. 20. 14:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért ez hülyeség. Bízhatsz az emberekben, de csak azokban akik viszonozzák is amit teszel. Ő nem ilyen, és én is kevés ilyet találok, de azért előfordulnak még.
2019. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előző jól írja, csak kiegészítem kicsit. Belül érdemes rendben jönnöd. Egy kellő szintet követően nem fog zavarni téged, hogy ki milyen közel jött, kivéve, ha ráébredtél, hogy veszélyes az illető. Máskülönben meg nem kell annyira kötődni. Tudom min mész keresztül, én is átmentem hasonlókon. Egész egyszerűen ismerd meg önmagad mind jobban, és mélyedj el magadban, közben meg maradhatsz nyitva is az emberek felé, persze válogasd meg. ÉS fokozatosan engedd magadhoz, akit érdemesnek érzel rá, idővel meg ha gyanússá válik, akkor szimplán csak lazítasz a viszonyon.

Általában nem kell feltétlenül lelkileg zárni totálisan, hacsak nem jelezni az illető felé, hogy "ácsi, túllőttél a célon!"


Ha belül eléggé rendbe vagy, akkor a veszélyes embereken kívül nem fog meghatni, hogy ki hogyan próbál visszaélni a jóságoddal, mert el fogod érni, hogy hátrébb lépj, és ne attól függj, hogy megfelelj másoknak.


Más kérdés, hogy érdemes szeretettel lenni azok felé, akik korrektek, ha meg idővel ennek ellenkezője derülne ki valakiről, akkor szimplán képes leszel érzelmileg lazán hátrébb lépni, de felesleges mereven zárni. Onnantól ha közeledni akar a másik, majd közeledik, és mérlegelhetsz, h aktuálisan mit érdemel meg a másik tőled. Ilyen esetben persze már távolságtartó a kapcsolat, de bármi dolog bármi irányban változhat, nem kell rágörcsölni.

2019. febr. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!