Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek végig segítő...

Szerintetek végig segítő kezet kell nyújtani egy lelki beteg gyógyuásában vagy ezzel árthatunk neki igazán?

Figyelt kérdés

Van erről személyes tapasztalatotok?


Azért kérdezem, mert nem tudom, mi a helyes eljárás; volt egy ismerősöm, akit támogattak a pszichiátriai kezelése alatt végig lelkileg és hosszú hónapok után ugyanúgy volt, mint a kezdetekben - sőt, talán kissé rosszabbul is.


De sok pszichiátrián ismerősöm pedig arra panaszkodik, hogy a kezdetekben nagyon támogatták őket és amikor az állapotuk nem volt már a kritikusnál, akkor nem kaptak annyi törődést ami visszavetette őket a gyógyulsában és megint visszatértek a rossz szokásaikhoz.


Egy szó, mint száz; ti barátotoknak vagy ismerősötöknek mennyire nyújtottatok támaszt a kezelése során és ezzel mennyire tudott gyógyulni?



2018. aug. 16. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Ha te lennél az adott illető helyébe, te mit válaszolnál az általad feltett kérdésre?


Neked hogy esne a segítő kéz egy ilyen helyzetben?

2018. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Engem nem kezeltek, de a nehéz időszakomban én elfordultam mindenkitől - nekem nagyon nem kellett segítő kéz, st, nem is tudattam másokkal a gondomat, amit azóta leküzdöttem. :)


Tehát én rossz példa vagyok, mert ha arra gondolnék, én mit szeretnék, hozzá se szólnékk az adott illetőhöz :D


Viszont mások megigénylik aztz a segítséget, amitől én ódzkodtam.

2018. aug. 16. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán azt érdemes követni, hogy amikor már érződik, hogy kezd jobban lenni, akkor ott lenni a közelében, de engedni, hogy az önállósága megmaradjon, és tegyen ő lépéseket a dolgai iránt. Tehát pl.:

Engedni, hogy elmenjen boltba bevásárolni, de (eleinte) ott lenni mellette figyelni, hogyha ő 10 szappant akarna megvenni, akkor elmagyaráztatni neki/vele, hogy erre miért is van szüksége, és a végén rávezetni, hogy ez nem szükséges, elég csak 1 szappan. (Itt a kényszeres tisztaságmániára gondoltam).

Majd amikor már látjuk, hogy nem esik vissza, akkor engedni szabadon, egymaga besárolni.


Röviden: lassan, de biztosan engedni bíztatni az önállóságra.

2018. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!