Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a bajuk velem mostanában?

Mi a bajuk velem mostanában?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az egyik barátnőm (idősebb nálam egyébként) haragszik rám valamiért. Sőt, azt, hogy utál.

Már vagy két hónapja konkrétan tudomást sem vesz rólam, mivel internetről ismerjük egymást ezért nem reagál a kommentjeimre, nem ír vissza, és egyszerűen csak érzem, hogy utál. Régen mindig a húgának mondott, én pedig őt a nővéremnek, de most már semmi. Pedig másokkal tökre elvan, látom, hogy kommentel a posztok alá, hülyéskedik velük, stb. Ezáltal kezd engem is irritálni egyébként. Régen mindig rám írt, most meg már nem, és ez csak rosszul esik egyszerűen, mert én nagyon szeretem/szerettem őt.

A legjobb barátjával szoktam

beszélgetni, vele jóba vagyok, és azt mondta, hogy ő is úgy érzi, hogy elhanyagolja már őt. Mostanában úgy érzem, hogy mindegyik barátom elfordul tőlem. :)) Azt hiszik, hogy minden sz*ron megsértődök, pedig ez nem igaz, egyáltalán nem. Egyszerűen csak máshogy viselkednek velem, ami által az önbizalmam kezd csökkenni, és nagyon rosszul érzem magam tőle.

Meg most is, az egyik legjobb barátnőmet megkérdeztem, hogy ráér-e hétvégén, erre közli, hogy azzal a személlyel lesz, akiről először szó volt. Aztán írtam, hogy "rendben", majd elkezdi magyarázni, hogy nem kell egy ilyenért megsértődni. Oké. Hol írtam, hogy megsértődtem? És ami még rosszabb, hogy igen, r****tul bunkón írt vissza. Ő sem szokott ilyen lenni.


Én ezt az egészet csak nem értem.

Mintha összebeszéltek volna a hátam mögött, merthogy engem ki kell utálni a világból. Visszagondoltam, hogy talán megbántottam őket valamivel, és igen, voltak néha nézeteltéréseink, olyankor leálltam egy sort veszekedni, de különös, nekem nem szabad, viszont másoknál az természetes, persze hogy az! (utalok itt a baráti körömre)



Köszönöm, aki végigolvasta. Nektek mi erről a véleményetek?



2016. nov. 22. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézeteltérésekkor veszekedsz, megsértődsz mindenen. Kinek van kedve ilyen emberhez? Neked se lenne.


De ha valóban ilyen hatalmas barátnők vagytok, akkor azt nem látom át miért nem lehet az ilyet megbeszélni. Megmondod hogy bánt téged, hogy kihagynak mindenből. Megkérdezed bajuk van-e, és ha igen, mi az. És ha válaszolnak akkor nem egyből hárítani, veszekedni és semmibe venni a véleményüket, hanem kicsit elgondolkozni, talán lehet benne valami, még ha nincs is 100%-ban igazuk akkor is.

2016. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De tényleg nem szoktam megsértődni. Lehet, hogy úgy tűnik, de tényleg nem sértődősködökXDDDDDDDD csak nem tudom, mit mondjak arra, hogy nem ér rá. Van jobb kifejezés rá, mint amit én mondtam?

ÉS, a veszekedés alatt nem azt értem, hogy elküldtem őket melegebb éghajlatra, hanem, hogy leírtam nyugodtan a véleményemet. Ezt valóban rosszul fejeztem ki, bocsánat.

2016. nov. 22. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, lehet rosszul értelmeztem. Lényeg hogy célozgass rá finoman hogy sosem érnek rá. De ne legyél túl rámenős. Ha ki akarnak utálni csak magadnak ártasz. Keress több barátot és akkor mindig lesz aki ráér.
2016. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy odabökött "Rendben" valóban sértődés szagú... Most vagy magad előtt is megjátszod magad, vagy mások előtt a mártírt, nekem meg ez a benyomásom. Nem igazán szeretik az emberek a játszmákat..


Én is szakítottam már meg barátságot, a folytonos Én-központúság miatt, és ha nem kapott azonnal interakciót bármilyen apró (senkit nem érdeklő) szarra, akkor eljátszotta a hattyúk halálát és a sértődést- míg nem mindenki meg nem unta egyszer csak, és ráhagyta. Ő baja...


Persze nem mondom, hogy te is ezt csinálod. De ne mártírkodj, mert abban az odabökött "Rendben"-ben bizony benne volt a te sértődöttséged is.


"Van jobb kifejezés rá, mint amit én mondtam?"

Igen, van. Mondjuk, "-Ok, akkor majd máskor leszervezzük mi is. Már amúgy is régen taliztunk, jó lenne már vmi". Vagy ilyesmi. Mondjuk egy odabökött szónál több pl. :)


Másrészt meg ha annyira barátok vagytok, akkor nem kéne gondot jelentenie, hogy megkérdezd, hogy "figyi, mostanában úgy érzem hanyagolva vagyok, ugye nincs valami baj? Vagy mondtam valami rosszat esetleg?" stb.


A mártírkordástól viszont az én agyam is 2 mp alatt az egekben lenne ("nem is sértődtem meg de ok"). Érted.

2016. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!