Tényleg ennyire befolyásolná a világnézetünk azt hogy milyen kapcsolatot tudunk kialakítani más emberekkel?
Mert én azt tapasztaloma világnézeti összeférhetetlenség akkor is megakadályozza egy szorosabb kapcsolat kialakítását, ha egyébként más akadálya ennek nem lenne.
Ez alatt persze nem a legkisebb, kevésbé jelentős dolgokra gondolok, hogy például miben különbözik x és y véleménye a Horthy Miklósról, hanem alapvető elképzelésekről. Vallási,ideológiai beállítottság, értékrend. Minél több ponton belül vannak nézeteltérések annál inkább inkompatibilis két ember. Hiszen hiába próbálunk úgy csinálni hogy ez mindenkinek a magánügye, ami végülis igaz, azonban egyben az élet része is. Megosztjuk másokkal, sőt a gyakran gondolataink is ezeket a beállítottságainkat tükrözik.
Így aki más világnézeti jellemzőkkel rendelkezik, nem képes úgy értelmezni a gondolatainkat ahogyan azt várnánk, esetleg kifejezetten ellenszenves lesz a számára. Például egy csoportban az individualistább barátom állandó erőfitogtatása, és látványos versengése a többiekkel együttműködés helyett kifejezetten ellenszenves lehet. Egy nálam kollektivistább beállítottságú embertől zaaró lehet hogy állandóan az egyéni ambícióim ellen papol, mert szerinte ez káros véleménye szerint a csoport egységére.
Én jobboldalinak mondnaám magam, de úgy látom hogy akiket jobboldalinak titulálnak azok valójában javarészt baoldaliak. Így tényleges jobboldaliak nem igazán akadnak. Ettől függetlenül jóba vagyok az emebrekkel körülöttem, de egy komolyabb beszélgetést nem sikerül folytatnunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!