Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy társalogtok baráti...

Ti hogy társalogtok baráti társaságban? Nekem miért nem megy?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy bizonyos esetekben nagyon működik a dolog (amikor én irányítom az egész beszélgetést vagy az élményeimről beszélek, mint egy előadó: olyankor csüngnek a szavaimon). Amúgy pedig iszonyatos. Nemrég észrevettem például valamit. Valaki beszélt és hárman hallgattuk. Én álltam középen, mégis folyton a mellettem lévőkkel vette fel a szemkontaktust és rám csak egy pillantás erejéig nézett. Borzalmas érzés volt. Tény, hogy nem tudok folyamatos visszajelzéseket adni, mivel sokszor fogalmam sincs mit mondjak. Kéne valami amivel folyamatosan kapcsolódni tudok és adni-kapni tudom a figyelmet. Mit javasoltok?
2015. okt. 4. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
én is hasonló cipőben járok, bár én arra fogom, hogy eléggé különc vagyok, így ezért nincs meg sokszor a közös hang. Nem tudom veled hogy van, de én kettesben normálisan tudok beszélgetni, csak akkor jön elő a probléma, ha kettőnél többen vagyunk. Eddig csak egy "megoldást" találtam, ami nem igazán praktikus, de ha kicsit becsípek vagy egyenesen részeg vagyok, akkor sokkal könnyebben megy a beszélgetés, és érdekes módon nem csak felőlem, de a másik oldalról is valahogy jobban összehangolódunk (függetlenül attól, hogy ő ivott e). Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy idd le magad, ha beszélni akarsz másokkal, inkább csak amolyan remény, hogy végülis van rá mód. De egyébként gondolom, ha jobban megismered őket, illetve nagyon hasonló közegben mozogsz velük, akkor egy idő után jobb lesz.
2015. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!