Más is érzi, akinek van párja, hogy együtt is magányosak? Mit lehet tenni?
30-as pár vagyunk, lassan 10 éve együtt. A kapcsolatunk szépen működik. De mindketten elég magunknak valók voltunk/vagyunk, társaságban sosem mozogtunk külön-külön sem magabiztosan. Nincsenek barátaink. Örülök, hogy egymásra találtunk, és berendeztük az életünket (szeretet, lakás, kocsi, közös célok, stb), mégis kezdem üresnek érezni, mert nincsenek szociális kapcsolataink. Látom, hogy mások milyen vidámak, felszabadultak mondjuk 4-6 fős társaságokban, pl étteremben, moziban, színházban, fesztiválon. Eljárunk mindenfelé mi is, de mindenhová ketten megyünk, és úgy érzem, hogy ez nem nyújtja azt a kikapcsolódást, élményeket, nem találkozunk különböző életszemléletekkel/látásmódokkal. Kicsit mintha kezdenénk leválni a társadalomról, és a saját kis életünk egy kis burok lenne, és a gondolkodásunk egyre inkább eltávolodik a valóságtól.
Úgy érzem, ezen szép lassan változtatni kellene, de nem is tudom hogy fogjak hozzá.
Más is érez így? Szívesen vennék személyes tapasztalatokat és tanácsokat is másoktól.
32F
Magányosan érzed magad, vagy magányosnak érzed magatokat?
Párod hogy érzi? Neki megfelel ez így?
Lehet,h mindketten szeretnétek "kitörni". Beszélnetek kellene erről.
Budapesten laktok? Hány órát töltötök együtt naponta?
Egyáltalán nincsenek barátaitok?
az mit jelent, hogy a gondolkodásotok eltávolodik a valóságtól?
- bocsáss meg a túl sok kérdésért, de érdekel, hogyan alakul ki ez az állapot.
úgy gondolom, hogy magányosnak érzem magunkat.
Budapesten, együtt élünk, így munka után vagyunk együtt 2-3 órát, illetve a hétvégéken teljes egészében.
Barátnőm is érzi, hogy nem jó ez így, szokta mondani, hogy rossz hogy nincsenek barátai. Rajtam kívül csak a testvére van.
Nekem van két külön társaságom, de nem szoros a kapcsolat, 3-4 havonta beülünk valahova egy estére.
A családom sem élt társasági életet, ők is maguknak valók voltak.
Sokszor az is zavart, hogy míg mi huszonéves korunk elejétől dolgozunk, addig sok ismerősöm, akikkel amúgy megvolt a kölcsönös szimpátia és a közös érdeklődés, még akár csak most 30 körül kezdenek el dolgozni, most is kényszerből, eddig a véget nem érő egyetemista éveket élték, egy fillér nélkül, a szülők nyakán. És komolyan gondot jelentett volna nekik kifizetni egy belépőt, elmenni kirándulni… Ilyenkor két eset volt, vagy nem jöttek, vagy jöttek, de nekünk pl kényelmetlen volt venni egy gyrost, ha megéheztünk, vagy fizethettünk mindenkinek mindent, ami egy idő után megint furcsa érzés… Nem vagyok nagyon anyagias, ne értsetek félre, de ez a téma rendszeresen korlátot jelentett.
Szóval ketten mentünk mindenhova, úgy egyszerűbb volt. Az érem másik oldala, hogy eléggé beletemetkeztem a munkába, ami nagyon sok energiát-időt elvett – azt hiszem ez hiba volt.
Gondolkodás: társaságban betekintést nyerhetsz mások életébe, gondolataiba, ami nagyon változatos, és hatással van a te saját gondolkodásodra is, kicsit kinyitja a világot. Mi ilyen szinten csak egymás gondolatait ismerjük. Ez a gondolatvilág eléggé azonos, de ezáltal egysíkú, nem érik új impulzusok. Kicsit talán klasszikus és öreges gondolkodásunk van, amit nem ártana kicsit felrázni.
2. válaszoló:
miért gondolod a párterápiát megoldásnak? Tényleg érdekelne.
2-es vagyok. Azért mert egy kívülálló könnyebben rávilágít az adott problémákra és nehézségekre,mint saját magatok.
Mindenképp férfi terapeutát válasszatok és nagyon őszinték legyetek,magatok is meglepődtök mi mindenre derül fény.
Nekünk már vannak gyermekeink és így családterápián voltunk,-vonakodva,nehezen léptünk be az ajtón és hihetetlen könnyedséggel és boldogan léptünk ki.-Az ott hallott dolgok hetekig tisztulnak majd....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!