Az igazi, felnőttkori barátsághoz hozzátartozik, hogy érdekel bennünket a barátunk családja is, és őket is igyekszünk valamennyire figyelemben részesíteni?
Szerintem egy igazi, érett barátsághoz, amely több éve tart, valahol hozzátartozik, hogy érdekel bennünket a barátunk családjának a sorsa is.
Arra gondolok, hogy ha több éve barátom már valaki, természetes, hogy az életében lévő fontos emberek érdeklődés szintjén engem is foglalkoztatnak.
Nem magánéletben turkálásra gondolok.
Hiszen aki nekünk fontos, annak a dolgai is fontosak.
Van például több olyan barátnőm is, akivel a családi dolgokat rendszeresen átbeszéljük, és igyekszünk egymás családtagjainak is segítségére lenni, szóval és tettel.
Azonban, van olyan családtagom - igazából miatta tettem fel a kérdést - akinek a barátai, hogy is mondjam diplomatikusan, nem igazán érdeklődnek irántunk.
Sőt, inkább a minimálisra csökkentik a kontaktust, és keményen meghúzzák a határt, mintha csak mutatni akarnák, hogy ők bizony nem a mi barátaink.
Erről arra kell következtetnem, hogy lehet hogy nem is igazi barátok, hiszen ha velünk nem épp barátságosak és befogadóak, akkor mi mást is lehetne gondolni.
Nem tudom, nem ítélek túl szigorún?
Nekem furcsa ez csak?
Nem értek veled egészen egyet. Ha én valakivel barátkozom, akkor azért mert VELE vannak közös témák és VELE értem meg magam. A családja csak egészen a peremen számít, mármint ha valami baja van velük, akkor meghallgatom, esetleg adok valami tanácsot, amit vagy megfogad, vagy sem. De a legtöbb esetben a rokonsággal nem tudok mit kezdeni, nincs semmi közös témánk.
A barátaim családjával egész biztos nem tartok kapcsolatot AZÉRT, mert a barátom csalája, legfeljebb akkor, ha szintén barátaim, de ennek semmi köze a rokonsági kapcsolatokhoz.
Nem egészen.
A legtöbb barátom az, akivel egy hullámhosszon vagyunk. A családja/rokonai nekem idegenek, akikkel nem igazán tudok mit kezdeni.
Ha valamelyik barátom igényli a segítségemet valami probléma esetén, akkor elmondom a véleményemet, de kérés/kérdezés nélkül megtartom magamnak.
Igazán nem értem, miért kellene a rokonságot is bevonni a baráti kapcsolatba, és nem is érdelködöm irántuk, mert - mint írtam, NEKEM idegenek.
Ha netán valahol együtt kellene lennünk (egy társaságban), akkor természetesen udvariasan viselkednék velük, de bizalmasabb beszélgetést nem kezdenék velük.
Bocs, azt kihagytam, hogy csak egyrészt nagyon nehezen barátkozom, másrészt csak kevés emberrel tartok fenn közelebbi kapcsolatot.
A családtagok ellen direkt semmi kifogásom, de közöm sincs hozzájuk.
Hát nem tudom,mondjuk ha így belegondolok,pl nővéremék barátai abszolút hidegen hagynak,és nem venném jó néven,ha a magánéletemben próbálnának turkálni.Tudom,hogy vannak,ők is tudják,hogy létezem,és ennyi tökéletesen elég.
Ha másik oldalról nézem,mondjuk van barátnőm,aki 37 éve barátnőm,az édesanyjával néha beszélek telefonon,de csak akkor amikor hívom barátnőmet,és pont ott van.A bátyját évek óta nem láttam,de képben vagyok mi van vele,hisz szokott róla mesélni.Úgyhogy kontaktus nincs vele,sztem erre nincs is szükség.
Tudod a családtagod barátai,azok az ők barátai,nem a tiétek,lehet őket nagyon szeretik,de titeket annyira nem,sztem ebben nincs semmi különös.
Hát, igazság szerint én sem értek veled egyet.
Nyilván ismerem pl. a legjobb barátnőm férjét, és a nemrég született kisgyerekét is "megcsodáltam" már.
De ettől függetlenül nekem továbbra is ő marad a barátnőm, és nem az egész családja.
Kifejezetten zavarna is (ill. zavar, mert sajnos volt már ilyen), ha egy barátom pl. házasságot vagy gyerekvállalást követően megszűnik önálló emberként létezni, és csak a családjával/családjáról lehet vele beszélni... Olyankor én is hátra lépek pár lépést, mert akármennyire is szimpatikusak nekem, attól még barátkozni a barátommal fogok, nem a családjával.
Én sem értek veled egyet.
A barátság két ember kapcsolatáról szól. Persze, hogy érdekel, hogy a barátommal mi van, bele értve mindent, ami hozzá tartozik, környezetét, családját, barátait, munkahelyét, stb. Röviden: ami vele kapcsolatos, az érdekel.
De ez nem jelenti azt, hogy a családjával, rokonaival is kötelezően puszipajtások lennénk. Miért kéne? Attól, mert valaki a barátom, akár a legjobb, miért kéne számomra idegen emberek iránt is hasonlóan éreznem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!