Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emiatt vége lehet a barátságna...

Emiatt vége lehet a barátságnak? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy régi barátom, csak hébe-hóba tartjuk a kapcsolatot, max. havonta összeülünk. Ő egy nagyon különc srác, durván álomvilágban él. Nekem is meg van a magam keresztje, de én folyamatosan dolgozom azon, hogy megálljam a helyem.


Én szeret(t)em őt, ahogy van, egy különleges embernek tartom, avval együtt, hogy néha fogom a fejem milyen hülyeségei vannak (pl. mennyire nem látja reálisan az emberi kapcsolatait, ezért érdekes helyzetekbe hozza magát amire nagyon rá tud csodálkozni), én mindig próbáltam bajtársiasan mellette állni, értelmezni ezeket a dolgokat. Viszont az utóbbi időben nagyon érzékenyen reagálok, mikor egy kalap alá vesz minket. Mindig úgy fogalmaz, mintha tök egyformák lennénk, és az ő kudarca a mi közös kudarcunk. Mintha neki ez lenne a lelki megnyugvás, hogy nem baj, hogy sérült vagyok, mert a cimborám is pont ilyen nyomi, mint én. Pl. próbáltunk ismerkedni, egyikünknek se jött össze, ő meg rögtön levonja a bölcsességet, hogy "nem való ez nekünk", "mi nem ilyen típusok vagyunk". Pedig én ezután fölállnék és folytatnám, de közben a bicska kinyílik a zsebemben, mikor ő lazán megjegyzi, hogy egyformán életképtelenek vagyunk.


Mára jóformán emiatt kerülöm a társaságát, mert elegem van, hogy bizonygatnom kell, hogy én nem így látom a helyzetemet és ő meg azt csinál amit akar. Komolyan nem volna vele bajom, ha két külön személyiségként tartana minket számon, de így nagyon "lehúzónak" érzem.

Egyébként már a régi kebelbarátja is nagyon a lelkébe gázolt, mikor kikérte magának, hogy ők nem egyformák.

Szerintetek kegyetlenség emiatt eltávolodni valakitől?


2013. okt. 9. 12:13
 1/2 anonim válasza:
igen, fejtsd ki neki, hogy te másképp látod a dolgokat, neked terveid vannak. Ha nem megy akkor meg próbáld meg támogatni, ha valaki butább akkor támogatni kell/kellene....
2013. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már belefáradtam. Nekem sem ez volt az első reakcióm, hogy hagyom, de olyan, mintha ő "győzött" volna. Hisz neki nem egy erős barát kell, aki kihúzza, hanem egy olyan, aki mellé ül a gödörbe.
2013. okt. 9. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!