Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Kislányom kereszte...

Mit tegyek? Kislányom keresztelőre kapott egy fülbevalót amire azt mondták fehérarany, de kiderült hogy ezüst. Szóljak az illetőnek vagy ne? Vagy mi van ha a barátainkat is átverték és ők sem tudják mit vettek? Hogyan jöhetek ki jól a dologból?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy fel kéne hoznod a témát. Minek?
2013. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha a kislányom sem tudja hordani az ezüstöt mert nekem is begyullad a fülem tőle akkor mit mondok mért nem rakom a fülébe.
2013. aug. 6. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor megmondod nekik. Már biztosan nem tudja a fülébe tenni? Amíg nem tuti addig nem kéne felhozni a dolgot.
2013. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 The Other ***** válasza:
100%

Van az a mondás az ajándék lóról és a fogáról...


Gondolom, hogy azért mondták fehéraranynak, hogy ne tűnjenek olcsójánosnak a rokonság körében, ami bizonyos szempontból érthető.


Azt nem tartom valószínűnek, hogy átverték őket, mert az ilyesmi ékszerboltokban nem szokás (ráadásul ez a csalás elég hamar kiderülne, mert az ezüst megfeketedik, ha lekopik róla a ródiumozás, míg az arany nem). Ha pedig a piacon/zugárusnál vették óccsé', akkor sejthető, hogy nem kóser a portéka...

Szóval felesleges szólni, mert 99,9999%, hogy nem verték át őket.


Arra viszont kíváncsi lennék, hogy hogyan derült ki a turpisság. Be akartad adni a zaciba?

2013. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem akartam beadni sehova.Minden ékszernek van egy száma és ebben az ezüst száma van beleütve ennyit értek hozzá.Megnézetem és igazam lett.
2013. aug. 6. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!