Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » H lehet ezt feldolgozni?

H lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

pár évvel ezelőtt voltam egy évig külföldön és lettek ott barátaim. bekerültem egy nagyobb baráti körbe és nagyon jóban voltunk, miután hazajöttem is beszéltünk sokat, mostanára ritkult de néha azért szoktunk.

Ebben a csoportban volt egy srác 30 körüli, fiatalabb korában drogos volt de leszokott, és nagyon melegszívű volt, pozitív, sajnos pánikrohamai voltak a régi függősége miatt meg ilyenek de így fogadtuk el őt. Most beszéltem vele és teljesen megváltozott, kimaradt a többiek közül, nem dolgozik, láncdohányos, rettenetesen negatív, annyira kifordult önmagából h katasztrófa. És olyan rossz bolt ezt tapasztalnom, nem tudok rajta segíteni csak döbbentem hallgattam ahogy mesél és folytak a könnyeim. Azóta is bőgök, azt mondta nem hagyja h megműtsék inkább meghal stb..h lehet ezt feldolgozni h vki akit régen barátodnak hittél ennyire megváltozik és nem tudsz segíteni?


2013. júl. 28. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fuss neki még egyszer, értelmesebben.


Mi közöd van a férfihoz? Ez nem barátság, hogy hébe-hóba írkáltok egymásnak.

Hogy jön a sztorihoz, hogy régesrégen "drogos"(?) volt?

Hogy jön a sztorihoz, hogy pánikrohamai vannak?

Hogy jön a sztorihoz a dohányzás?

Miért baj, ha kimaradt a többiek közül?

Milyen műtét?

Mit akarsz neki segíteni?

2013. júl. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
semmi közöm a pasihoz, a többiekkel jó barátok voltak, amíg ott voltam mis jóban voltunk ennyi. Régen lecsúszott életet élt de kijött belőle de most visszacsúszott és ez aggaszt engem mert elég szörnyű h vki akivel jóban voltál így tönkre megy és nem tudsz mit tenni
2013. júl. 28. 01:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb annyit tudsz tenni, hogy megmutatod neki az élet napsütéses oldalát, vagyis azokat a dolgokat, amikért érdemes élni és küzdeni. A többi már az ő választása, az ő döntése. Azon lehet segíteni, aki hagyja, hogy segítsenek rajta, ez egy találó mondás. Nem tudod az ő életét élni helyette, hogy tudj rajta változtatni.
2013. júl. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, amit tenni tudsz, az az, hogy megpróbálsz neki valamennyi önbizalmat adni, pl. megdicséred rendszeresen, stb.

Én is csinálok ilyet olyanokkal, akik látom, hogy szerencsétlenek, vagy mondjuk nem kapnak máshonnan dicséretet, nem figyelnek rájuk.

De aki évek óta instabil lelkileg, azzal te skypeon nem nagyon fogsz tudni érdemlegesen segíteni.

A lényeg, hogy ebbe te ne betegedj bele, mert mindaz, ami az ismerősöddel történik, az ő saját akaratából történik, hiszen minden rossz az ő döntéseinek a következménye.

Ha vele sírsz, azzal nem segítesz, inkább dicsérd meg rendszeresen, stb. ennél többet nem nagyon tudsz tenni szerintem.

2013. júl. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz ezzel, aki depressziós, az mindent tragikusabban él meg. Sokat nem tudsz neki segíteni, azt megteheted, hogy biztosítod őt arról, h elfogadod őt olyannak, amilyen, csak vigyázz, nehogy ezt félreértse. Az is jó lenne, ha finoman megpróbálnád az illetőt terelgetni a munkakeresés felé, egy depressziósnak az a legrosszabb, ha otthon ül és feleslegesnek érzi az életét.
2013. júl. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csak azt lehet jobb irányba terelni aki hagyja magát... ajnld neki a titok c. könvyet meg pár önsegítő könyvet, mást sajna nem tudsz....
2013. júl. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!