Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy ha valakive...

Miért van az, hogy ha valakivel beszélek, egy idő után nem válaszol az üzeneteimre?

Figyelt kérdés

Facebookon pl. tudjátok van ez a dolog, hogy mikor látta az adott levelet.. ez jó is meg rossz is. Viszont még nem is csak facebookra korlátozódik az egész.

Nagyon, nagyon rosszul esik, néha sírni tudnék.

Nem értem, miért történik ez mindig... én írok, ők is, aztán hirtelen lelassul az üzenetváltás, majd nem írnak többet.

Pedig én mindig várom az ő üzeneteiket.

Nem tudom, biztos velem van a gond. Pedig higyjétek el, én senkit sem szeretek megsérteni, és ha rossz kedvük van, mindig megpróbálom őket felvidítani. Azt vettem észre, hogy nekem többet számít, ha látok másokat boldogan, mint ha én magam vagyok az. Ennek ellenére mindenki 'megun', és többet nem beszélnek velem. Lehet csak addig vagyok jó, amíg nekik próbálok segíteni, ha gondjuk van? Legalábbis ezt gondolom. Vagy idegesítő vagyok nekik.

Mit csináljak?

Most fogunk majd elmenni egy hétre, nem is tudok majd írni nekik ha szeretnék se.. kíváncsi leszek, hányan fognak nekem írni az idő alatt. Van egy olyan érzésem, hogy senki.. és ez nagyon rossz érzés.

Min kell változtatnom, hogy legalább azok, akikkel nagy nehezen sikerül beszélnem (elég antiszociális vagyok a való életben, maximum neten merek/akarok beszélni emberekkel, ott is csak nagyon kevéssel), ne hagyjanak ott hirtelen? Pedig én még mindig mondom is nekik, hogy szóljanak, ha zavaró, idegesítő vagyok, és már nem akarnak írni, legalább tudom majd, hogy ne várjak az üzeneteikre. De annak ellenére, hogy megígérik, amellett pedig hangsúlyozzák, hogy ne aggódjak, ez nem fog megtörténni, megteszik.


2013. jún. 29. 22:33
 1/6 anonim válasza:

Figyelj!

Még ha ez elég közhelyesen is hangzik,próbálj meg nyitni az emberek felé.Tudod én is ilyen anti vagyok néha,és tudom milyen pokolian nehéz jó pofát vágni az idiótáknak akik körülvesznek.


A tanácsom az hogy ne próbálj nekik annyira megfelelni ne mindig hallgasd meg őket,vagy ha eleged van belőlük csak mond hogy most álmos vagy és mész aludni.Lássák hogy nem te vagy az ingyen pszihológusuk.


Merj nemet mondani:))

2013. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok más lenni, mint aki vagyok, ezért nem is szeretnék szerepet játszani... Mert akkor az emberek nem nekem lesznek a barátaim, hanem annak a személyiségnek, akit magamra erőltetek.. remélem érted..

A való életben, személyesen az ismerőseim úgy ismernek, mint egy magába forduló, sosem mosolygó, még kevésbé nem nevető embert, aki egy 'flegma, sznob' ember, aki 'lenéz mindenki mást maga körül'. Ez pedig nem igaz. Csak nem tudok és nem is akarok mosolyogni, mert nincs miért.


Merek nemet mondani, de igaz, inkább először segíteni próbálok, amit kihasználnak. Utána viszont előjön a 'bunkó' énem, ami miatt rögtön én vagyok a rossz, mert nem segítettem nekik egyszer.

Attól félek, hogy ha én nem figyelek másokra, akkor én nem érdeklek senkit. És tudod mi a rossz? Hogy pontosan ez történik, annyi eltéréssel, hogy én figyelek másokra. Amíg el nem érik, hogy ne tegyem.

És hiába vagyok kedves, hiába segítek és meghallgatom őket, tanácsot adok...

2013. jún. 29. 23:30
 3/6 Bruce_Wayne ***** válasza:

az internetes levelezés hátránya hogy hamar unalmassá, monotonná válik az üzenetváltás.Hiányzik a személyes,,fizikai kontaktus,amitől egy beszélgetés igazán élő és tartalmas lesz.Egy példa: megismerkedtem egy távol élő külföldi lánnyal, nagyon jól elbeszélgettünk,de néhány hosszan megfogalmazott levél után mindketten úgy éreztük hogy elkezdtük futni ugyanazokat a köröket újra és újra,a levelezés már nem elégíti ki kommunikációs igényeinket és bár továbbra is hatalmas az érdeklődés egymás iránt, mégsem írogatunk nap mint nap,kitűztük célul hogy amint lehetőség lesz rá,találkozunk személyesen.

Javasolnám neked is hogy inkább személyesen próbálj kapcsolatok építeni,a virtuális világ jó kiinduló pont,de nem állhat meg az ismerkedés ezen a szinten.

2013. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van..

Csak tudod, élőben senki nem kíváncsi rám. Neten pedig igen, és ott könnyebben is megnyílok.

2013. jún. 30. 13:41
 5/6 anonim válasza:
Szóról-szóra ugyan ez a problémám nekem is :/ Ha utálják a társaságodat nem kell velük foglalkozni! Ha mindig ezzel idegesíted magad, hogy mit csinálsz rosszul sosem lesz jobb... Engem már abszolút nem is izgat kit érdeklek és kit nem. Sajnos ez van, de, hogy miért azt én is szeretném tudni!
2013. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is most volt egy ilyen, amit nem értek. Szerintem tartalmas a levél ahhoz képest, minta mennyi ideje, energiája van éppen foglalkozni vele. Aztán meg más dolog jobban leköti a figyelmét. Most oylan időket élünk, ahol soka nyomás az embereken, és csak azt csinálják meg sokan, ahonnan a legtöbb kényszerítést kapják. Az, hoyg Neked fontos a levelük, egy olyan érzelmi igény, ami nem hat rájuk elég erősen a meglévők között. Sokan olyanok, akiknek ez nem nyom sokat a latban! Írjál neki többször, hogy mi van, hátha az segít, hátha az ingerküszöbét átléped. Egyszerűen nem arra az érzelmi rugóra jár, mint Te. Nekem is fura!
2013. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!