Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék? (a többi lent)

Mit tehetnék? (a többi lent)

Figyelt kérdés

A barátaim folyton rám támaszkodnak minden nap lelkizek valakivel és ebbe már bele fáradtam.De ha nem hallgatom meg őket attól félek hogy elveszítem őket.Ezt meg nem szeretném, viszont anyum és mondta már ,hogy ezt nem folytathatom így tovább mert az egészségem bánja.

Nem tudom mit tehetnék segítsetek!!:/

16/l



2013. jún. 28. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ismertek meg, hogy te vagy az akinek mindent elmondhatnak és számítanak rád, hogy te meghallgatod őket. Az elején kellett volna gondolkodnod, ha most hirtelen megváltozol és nem figyelsz annyira a problémáikra, teljesen új embert fognak maguk előtt látni és eltávolodnak. Anyukádnak abban igaza volt, hogy ez így nem mehet tovább. Próbáld meg te is megbeszélni velük a problémáidat, vagy csak simán kezdeményezd te is a beszélgetéseket a TE dolgaidról. Szép lassan ki fog alakulni :)
2013. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A "lelki szemetes" szerepe a legnehezebb (én is az vagyok általában :P ), különösen akkor, ha neked is megvannak a saját gondjaid. Ezen az segít, ha valakinek te is ki tudod beszélni a gondjaidat, vagy idővel megerősödsz, más megoldás nincs sajnos.
2013. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bruce_Wayne ***** válasza:
100%

legyél őszinte,ha folyton ugyanazzal nyaggatnak mondd meg nekik hogy eleged van már mindent elmondtál,nem tudsz több tanácsot adni.Alapvetően mindenkinek magának kell megoldani a problémáit,az hogy meghallgatod őket vagy még tanácsot is adsz egy nagyon jó gesztus,de ne vedd át a problémáik súlyát semmiképp!

Ha őszinte leszel velük és nem csak a lelki szemetesláda szerepével jársz közöttük hanem tükörré válsz számukra, ki fognak hullani azok akik csak saját érdekeik miatt beszélgetnek veled.Miért lenne szükséged ilyen emberekre!Mondd oda nekik ha úgy érzed,had gondolkodjanak el igazán ;)

2013. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az a baj hogy én meg nem nyílok meg olyan könnyen mint a barátaim leginkább magamba fojtom az egészet vagy zenével terelem el a gondolataimat
2013. jún. 28. 17:42
 5/6 A kérdező kommentje:

Bruce_Wayne köszönöm a tanácsot megpróbálkozok vele ....

és azzal is hogy én is megnyílok valahogy :D

2013. jún. 28. 17:44
 6/6 Bruce_Wayne ***** válasza:
100%

nem mondom hogy könnyű dolgod lesz,de te csak nyerhetsz.

Az őszinteség közelebb hozza akit kell,és távolt tartja akit nem.

2013. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!