Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bizonytalan vagyok a barátsága...

Bizonytalan vagyok a barátságaimban. Hogyan tudhatnám meg, hogy a barátaim tényleg barátok-e?

Figyelt kérdés
Minden barátomtól messze lakom és sajnos csak ritkán van alkalmam találkozni velük. Ezért nem is tudok velük rendszeresen beszélgetni. Ez rossz, néha úgy érzem, hogy nincsenek is igazán barátaim, csak haverok, akik megtűrnek. A környezetemben sajnos nem tudok kialakítani még felszínes ismeretségeket sem, mert nagyon más a környező emberek érdeklődési köre, értékrendje és mentalitása, nagyon divatmajmok és nincs velük közös témám. Már eldöntöttem, hogy közelebb költözöm hozzájuk, de félek, hogy eddig is csak udvariasságból lógtak velem. Hogy tudhatnám meg, hogy valóban így van, vagy csak én vagyok hülye és mindig csak fölöslegesen parázom? (nemrég volt egy csalódásom(nem szerelmi), azóta félek, hogy senki se vágyik a társaságomra)

2013. jún. 2. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A szíved mélyén érezned kell.
2013. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet, és ezért megyek jövőre kollégiumba, mert ott biztosan látni fogom, hogy ki barát, és ki nem.
2013. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos igaz, DE tényleg bajban derül ki, hogy ki az igaz barát, és ki az érdek barát.


De ezt a bizonyos baj nélkül is megtudod állapítani:

-szoktak érdeklődni felőled, hogy te hogy vagy, hogy érzed magad, mi történt veled mostanság?

-ha mondasz nekik valamit, hogy reagálnak rá? Érdeklődően, vagy csak vállat vonnak, és mondják tovább a saját problémájukat?

-felszoktak keresni spontán? Vagy csak akkor, ha nincs más?


Az érdekbarát csak akkor keres, ha valami haszna származik belőle (épp nincs senki, akinek elpanaszolhatná a baját), és sose kérdezi meg, hogy veled mi van. Vagy ha meg is kérdezi, nem figyel rá, nem is érdekli. Viszont a saját problémájáról tud bőven mesélni...

2013. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!