Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátikör újjápítése, hogyan?

Trn kérdése:

Barátikör újjápítése, hogyan?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hosszú lesz :S


Életem nagy részében eléggé társasági ember voltam, amolyan központi személy, rengtegeg baráttal/haverral (személyes illetve internetes egyaránt). Aztán külföldi egyetemre kerültem, ahol nem igazán sikerült a beilleszkedés. Segítettem mindenkinek, viszonzást sose kértem, sok különböző témában eléggé jártas voltam mégse sikerült ott több barátra szert tennem. De úgy voltam vele, mivel nem tervezem az ottani letelepedést talán annyira nem nagy baj. Kinnt létem alatt folyamatosan csökkentek a chat illetve fórumuzó kapcsolataim, sokan egyszerűen eltűntek, sokról kiderült csak azért haverkodtak velem amíg tudtam segíteni, ami külföldről nehezen ment.

Mikor hazakerültem a személyes kapcsolatok száma is szinte 0-ra csökkent (szintén az eltűntek kategória (kikapcsolt mobil, fb-n nincs reg), külföldre költöztek, megházasodtak, vidéken dolgoznak stb.) Aki pedig maradt 2-3 ismerős szintén hasonló cipőben járt mint én. Munkába állás után (állami szféra, sajnos a legfiatalabb kolléga is kb. az apám lehetne) még velük is halványult a kapcsolat, és az évek során kicsit be is "savanyodtam". Már nehezen nyílok meg embereknek, tudván csak addig jók hozzám amíg segítek, illetve nehéz úgy barátkozni, hogy neked szinte 0 barátod van, furán néznek egy ilyen 27 éves emberre. Hol, hogyan kellene mégis elindulnom?



2013. máj. 10. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress magadnak valamilyen közösséget. Hogy milyet, az szinte mindegy. Kezdj el járni egy idegennyelvi klubba, lépj be egy sportegyesületbe, járj gyülekezetbe, szakkörbe, akárhová.
2013. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Barátot nehéz találni. Talán párkapcsolatot könnyebb, aztán vele együtt jönnek az Ő barátai.. esetleg még a régmúltban (általános suli) is turkálhatsz, hátha.. , de sajnos meg tudnám számolni egy kezemen, hogy hány ember a ,,barátom" :(
2013. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!