Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rájöttetek, hogy mennyire...

Rájöttetek, hogy mennyire pofára ítélnek az emberek?

Figyelt kérdés
Nagyjából olyan embernek fognak tartani amilyennek pofára megítélnek. A személyiséged semmit nem számít, sőt, olyanná fogsz válni idővel amilyennek ők ítélnek meg pofa alapján, mert az a visszacsatolás.
ma 11:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
10: Azért mert valaki sportol, még lehet igénytelen. Lehet ápolatlan, dohányozhat, ihat, drogozhat, lehet koszos a lakása, stb.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%

11

Elég ritka... Aki tényleg időt és energiát fektet a sportba, aki valóban önfegyelmet gyakorol, az a legritkább esetben igénytelen az élet más területein.


Mert természetesen nem azt hívom sportnak, hogy valaki minden harmadik hétvégén sétál egyet a Normafánál.

ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

12: Egyáltalán nem ritka. Még profi sportolóknál sem. Pl. focisták.

De konditeremben is látok elég sok ilyen arcot.

Csak attól hogy valaki hetente 3x sportol még nem lesz különb, mint mások. Lehet fittebb, de ennyi. Rendszeresen sportoló és nem sportoló emberek között is van mindenféle.

ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

10


És ha ugyanannyit esznek mégis egyik szálkás a másik meg kövér?

ma 12:51
 15/19 A kérdező kommentje:

12


Szerinted a gördeszkás zsíros göndörhajú srácok annyira igényesek? Én jártam anno több lakásán, igazi koszfészek volt. Csajok mégis mindig kerültek nekik, menő arcoknak számítottak.

ma 12:52
 16/19 anonim ***** válasza:

14-15

Jójó, lebuktam, nem ismerem az összes létező embert, aki sportol.


Nyilván lesznek kivételek minden alól. Én egy általános jelenséget írtam le, amivel persze lehet vitatkozni - tök jó, hogy egész kulturált keretek közt tesszük.


A kérdésre visszatérve, a barátságban, ahogy az összes önkéntességen alapuló emberi viszonyban fontos a szimpátia. Ha ez valamiért nincs meg, akár azért, mert a két ember stílusa, külseje ennyire eltér, akkor ez van.


Van a munkahelyemen egy szétplasztikázott csaj. Egészen kedves és értelmes, abszolút normális a viszonyunk, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy barátkozzak vele.

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
18%
6 nők elhízhatnak az nem baj
ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

16: Az összeset én sem ismerem :D De akiket ismerek, azok nagyon különbözők.

Én pont arra akartam rávilágítani, hogy nem általános, hogy aki sportol, az akármilyen is.

Ez is csak egy általánosítás lenne, mint a kérdező kérdése. Se csak a külső, se csak egy szokás, se csak egy tulajdonság alapján nem lehet valakit megítélni.

ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A valódi üzeneted nincs kimondva, csak sugalmazva, ezért fogalmazzunk pontosan: szerinted az emberek felszínesek és képmutatóak, mivel az előnytelen külsőd alapján ítélnek meg, és tudomást sem vesznek a belső értékeidről. Ebben az érvelésben nem is egy hiba van.


1: nem igaz, hogy KIZÁRÓLAG ez alapján ítélnek meg. Viszont azt ne felejtsd el, hogy a kapcsolatfelvétel lépcsői között a legelső, hogy meglátod a másikat. Nem feltétlenül ez a legfontosabb szűrő, de mivel sorban a legelső, elkerülhetetlenül erős hatása lesz. Ez nem képmutatás, meg felszínesség, hanem fizika.


2: a kinézet tág fogalom. Tipikus áldozati narratíva, hogy a sikertelenség okát egyetlen paraméterre fogjuk rá, amiről - mily' meglepő '- pont nem tehetünk. Egyáltalán nem biztos, hogy a kövér srác külsejével a kövérség a legnagyobb probléma.


3: miért biztos, hogy a belső értékeid annyira erősek, mint gondolod? Nem lehet, hogy itt is volna miben fejlődni?


4: szerinted a külső és belső értéke hol válik el egymástól? Ha valaki már az utcasarkon mosolyog, akkor az belső, vagy külső tulajdonság?


5: te miért érzed magad kivételnek az "emberek" csoport alól? Te mindenkinek egyforma esélyt adsz? Kötve hiszem, de tegyük fel, hogy mégis. Miért teszed? Mert elszenvedője vagy egy problémának, és szerencsére következetes vagy. Ha az vagy.

ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!