Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elviselhetetlen a barátnőm....

Elviselhetetlen a barátnőm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve ismerkedtünk meg és lettünk barátnők még egy érettségi felkészítő tanfolyam alatt, akkor még nem úgy tűnt hogy bármi gond lenne vele. Mindkettőnket felvettek az orvosi egyetemre és egy csoportba kerültünk +lakótársak is lettünk.

Ekkor jött elő, hogy milyen ember is igazából. Állandóan csukja a szoba ajtaját nem akar velem beszélni napközben, ha kommunikálunk csak telefonon szabad úgy hogy amúgy egy ajtó választ el minket. Iszonyatosan koszos, de olyannyira, hogy a szobájában mindenhol szemét van, de meg van győződve arról hogy kettőnk közül én vagyok a koszosabb, mert kint merek hagyni 2 poharat az asztalon este. Nem megy ki a szobájából csak akkor ha én biztos nem vagyok kint és idegesíti ha a konyhában eszem. Egyetemen viszont full az ellenkezője mindenhova is velem megy és mindenhova elvárja hogy elkísérjem. Nem szereti, hogy mással beszélek sőt ideges lesz ha mással 3 percnél többet beszélek helyette(senkivel nem beszél rajtam kívül). Egyik barátnőm rávett hogy ebédeljünk együtt a büfében. Jót beszélgettem a lánnyal a szobatársam viszont egyáltalán nem beszélt helyette nekem irogatott telefonon és mikor látta hogy nem válaszolok felállt és elment mintha meg lenne sértődve. Teljesen kiszámíthatatlan a viselkedése van, hogy nagyon jó kedve van és kedves van hogy a semmiért úgy beszél velem mintha a legnagyobb ellensége lennék és nincs benne semmi logika. Gyakorlatokon, szemináriumokon állandóan parancsol megmondja mit kell csinálni és megmondja ki mit csinál és rám ordít ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő elképzelte. Meg van győződve róla hogy nem született nála okosabb ember a világon és idegesíti ha valaki jobban teljesít nála. Órákon ahelyett hogy az órára figyelne azt nézi mit írok és folyamatosan kijavít hogy ezt rosszul írtam. Ha jobb zh-t írok nála, irigy lesz és egyből kijavít vagy elkezd okoskodni valamivel kapcsolatban, hogy úgy érezze ő továbbra is okosabb nálam.

2 napja elkezdtem nagyon távolságtartó lenni vele inkább a többi lánnyal beszéltem helyette és érdekes módon a következő nap vett nekem csokit(nagyon úgy érezte mintha ezzel akarna lekenyerezni). Elegem van belőle a folyamatos parancsolgatásából és az elfogadhatatlan bánasmódjából. Meg akarok tőle szabadulni anélkül, hogy nagy cirkuszt csapnék. Arra gondoltam, hogy elkezdek egyre inkább távolságtartó lenni vele és másokkal beszélni helyette. Ez mennyire jó ötlet?

Mit javasoltok?



ma 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem a barátod és nem is vagy köteles vele időt tölteni, ha nem akarsz, mindegy milyen hisztit csap. Mivel együtt laktok, azért érdemes egy kulturált, udvarisas viszont fenttartani, az neked se lenne jó, ha nagyon elmérgesedne a dolog. Amint lehet, majd költözz el.
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lámlámnahát ***** válasza:
16%

50 sornyi szarságot hordtál össze róla.


ha ő a barátod, akkor milyen az, akit utálsz?

ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell távolságtartónak lenned, állj a sarkadra és szállj vele szembe a vitákban.

Ha megakarja mondani hogy mit csinálj, válaszold azt hogy "Majd én azt tudom!!" Nem kell bunkón, de annál határozottabban!


Az a lényeg hogy ne hagyd hogy ledomináljon!

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Ez kb általános iskolás szint, ahogy ezt leírtad. Ti biztosan egyetemre jártok? Elvileg felnőttek vagytok, de egyikotok sem úgy viselkedik.
ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek a 3-assal. Ha ilyen szitu van, mond meg neki, hogy te azt csinálsz, amit akarsz. Ha elkezd veszekedni, csak hagyd ott/menj arrébb és ignoráld.

És szerezz egy zárat a szobádra, amíg együtt laktok. Csak a biztonság kedvéért...

ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amint lehet koltozz. Puhatolozz a tobbi lanynal, hogy nem keresnek-e lakotarsat.
ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!