Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem azt, hogy barátom...

Miért érzem azt, hogy barátom egyszer közeledik, aztán meg ellök magától (azt hiszem, angolul a hot and cold lenne az, ami leírja a jelenséget)?

Figyelt kérdés

Ő nős, családja van, jól elvannak.

Mi pedig tényleg csak barátok vagyunk. Én direkt nagyon vigyázok, hogy soha ne tegyek semmi olyat, amivel átlépek egy határt, igazából a kettőnk barátságának a dinamikája is hozzá igazodik (mármint én soha nem vetettem fel, hogy csináljunk közös programot, sokáig nem is indítványoztam beszélgetést a szakmai kapcsolatunktól eltekintve, mindig ő közeledett).

Mivel tényleg nem volt ennek semmi férfi-nő vonzalom szaga, így nem volt ellenemre, hogy haverkodjunk.

De néha furán viselkedik mostanában. Hol nagyon kedves, követlen, kommunikatív, hol nem. Van, hogy kissé bunkón is viselkedik, ilyenkor rendszerint nem is keres, ha pl írok neki, egy szavas válaszokkal lekezel.

Felmerült bennem, hogy talán okoz benne valamilyen disszonanciát a kettőnk barátsága. Viszont nem szeretem a bizonytalanságot, úgyhogy lehet jobb lenne 3 méter távolságot tartani, és megtartani szigorúan munkakapcsolatnak. Vagy én látom rosszul a dolgot?

Tudom, jobb lenne megbeszélni, de mivel egyértelműen tényleg nem flörtölt vagy nyomult soha, nem akarok hülyét csinálni magamból, csak kicsit úgy érzem, mintha manipulatív lenne irányomba (valószínűleg nem tudatosan).


tegnap 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"barátok vagyunk" - szerinte is?


Amit írsz, egyszerű munkatársi helyzet. Jóban vagyok vkivel, eldumálunk, ha arról van szó... de mindenkinek megvannak a mindennapjai, saját ügyei, gondjai. Ilyen esetbe belefér, hogy egyszer röhögünk, utána nem foglalkozik velem. Miért is kéne.


Hozzád viszont ő valamiért közelebb áll, talán közelebb is, mint amit magadnak bevallasz. Tényleg nem jön be neked férfiként? Ha nem akkor... hm... társfüggőség nem játszik nálad esetleg...?


A másik eset, hogy ő egy nárcisztikus személyiség, te meg függeni kezdtél tőle (így szokott működni). Hááát, a három közül még az a legjobb, ha csak simán bejön neked titokban... persze azt is tudni kell kezelni. Kitartást.

tegnap 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Irreleváns h bejön-e, mert az egyik legerősebb elvem, amit a tudatos énemmel teljesen dominálok, az, hogy nem mozdulok rá nős emberekre, nagyon tudtatosan figyelek, hogy semmilyen szexuális vonzalom jelét ne küldjem felé.
tegnap 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy nem is kell.. ha bejössz egy férfinek, akkor már az is elég ahhoz, hogy beléd habarodjon, ha megszólítod, esetleg még kedves is vagy vele, hát ha még beszélgettek, és találkozgatzok is...


Jójó, ebbe nem kell belelátni.


Én azt mondom: egy barátságban lehet nyitottnak és őszintének lenni. Nem csinálsz magadból hülyét, ha rákérdezel ezekre a dolgokra. Biztosan zajlik benne valami, és még az is lehet, hogy ennek semmi köze hozzád. Szóval ne próbáld kitalálni, amit nem tudsz. Inkább csak tényleg, őszintén.. beszélni akarsz vele erről, mert szerinted amúgy meg tudnátok oldani ezt a fura helyzetet.

(És ha mégis negatív irányba menne el, akkor igazán az se lesz rossz, attól még a munkakapcsolat megmarad, meg legalább nem őrlődsz rajta tovább tese, és ennyi)

ma 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!