Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Előfordulhat olyan, hogy nem...

Előfordulhat olyan, hogy nem megfelelő külsővel sehol nem fogják megengedni, hogy a személyiséged kibontakozzon?

Figyelt kérdés
Ebben a fasisztoid felszínes világban…
szept. 6. 17:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
8 szememmel látom, tapasztalat, nem én halucinálok hülye.
szept. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, hogy ugyanolyan helyzetben, egy "előnyösebb megjelenésű, és egy kevésbé előnyös megjelenésű" ember különböző bánásmódot/ellátás stb kapott ?


Persze, saját magamon is tapasztaltam.


Példák: kb 15-16 éves koromig nagyon vékony 186/55-60kg voltam, szemüveges, geincferdüléssel, és látható pikkelysömörre, viszonylag introvertált (talán már már szorongó személyiséggel).


Már megszólalásom előtt be lettem skatulyázva a következő szerepekbe: stréber (közepes tanuló voltam) kocka = egész nap számítógépezik (közöm se volt hozzá).

Emlékszem volt olyan, hogy hátrafordultam és az egyik lány azt mondta: "fúj".


Vagy a boltba miután lehúzta a kasszás az árút, fintorokat, és megvetést sugárzott az arca, és nem is köszönt vissza, a másik vásárlónak pedig már normálisan válaszolt.


Vagy ilyen "osztály összekovácsolós eseményeken" mindig utolsónak választottak, a közöt programokra nem hívtak el, közben láttam a kiposztolt képeket a facebookon ahogy együtt vannak.


Később némileg megváltoztam, kigyúrtam magam, a pikkelysömör visszahúzódott, habár a gerincferdülésem megmaradt, és a személyiségem se változott (nem is akartam, jól érzem magam így) viszont 100x máshogy bántak velem.

szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12


Mennyire igaz.

szept. 7. 12:06
 14/14 anonim ***** válasza:

A "sehol" egy picit lehet túlzás, de tény, hogy sok helyen többet számít a külső, a megjelenés, mint az indokolt lenne.

Én is (24/L) számtalanszor tapasztalom azt, hogy sokkal inkább máshogy állnak hozzám az emberek, amikor komolyabb, elegánsabb ruhában vagyok, mint mikor farmerban. És mindezt nemcsak ügyintézésekkor, hanem teljesen mindennapi helyzetekben is. Komolyabban is vesznek, máshogy beszélnek velem, szóval éles tud lenni a különbség.

szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!