Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy ember aki mindent...

Van egy ember aki mindent kölcsön kér tőlem mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem lenne baj, mert én bármit kölcsön adok bárkinek, de már kicsit idegesítő, hogy szinte belőlem él. Ha van nálam parfüm, dezodor, smink akkor minden nap el kéri ezt még ki bírom de amikor láttam, hogy annyit el használ belőle amennyit én nagyon sok idő után, az nagyon fel idegesít. Én szóltam neki hogy egy kicsit kevesebbet használjon de, ő csak meg sértődött másnap amikor újra el kérte megint nagyon sokat használt. A másik hogy ő nagyon gyorsan el verte a pénzét és én segítettem neki pénzben és aztán az jött ki, hogy ő el akart menni boltba és ugye nem volt pénze, én meg mondtam neki hogy a pénzt félre tettem mert másra kell, de mivel nagyon menni akart boltba, ezért nem szóltam inkább semmit és fizettem amit kért. Az utolsó meg hogy mindenki kapott ajándékba egy üveg vizet és én fel bontottam, hogy tudjam inni ő pedig az enyémből ivott amikor volt sajátja is. Ez normális? Mit mondjak neki, hogy ne sértődjön meg?
aug. 29. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rádakaszkodott sajnos. Mindenképp meg fog sértődni, mert belőled él. ne foglalkozz vele, hacsak nem a főnököd.
aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő használ ki pofátlanul és még te nem akarod megsérteni...
aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
"Mit mondjak neki, hogy ne sértődjön meg?" Inkább olyant mondj, hogy megsértődjön. Kinek kell egy ilyen élősködő? De a legegyszerűbb azt mondani, hogy :"nem".
aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyre sűrűbben ki kell feléje mondani, hogy: "NEM!".
aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg nemet mondani!

Ennek máskor is hasznát veheted még. Nagyon sokan képtelenek erre, és egész életük a másoknak való megfelelésről szól, amitől ők maguk is szenvednek.

aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!