Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem értik meg/tartják...

Miért nem értik meg/tartják tiszteletben egyes srácok, hogy "csak" barátkozni, beszélgetni szeretnénk?

Figyelt kérdés
Van egy kedves barátnőm, akivel néha-néha eljárunk kocsmázni kettesben, huszonéves lányok vagyunk, mindketten többéves párkapcsolatban. Elég nyitott, társaságkedvelő emberek vagyunk, főleg pár sör után, szeretünk ismerkedni, beszélgetni hasonló korú fiatalokkal. Persze van, hogy inkább csak kettesben töltenénk az időt, de sokszor nem zavar, ha csapódnak hozzánk néhányan. Ha esetleg olyan fiúkkal alakul ki beszélgetés, akik látszólag kicsit érdeklődőbbek, mint a sima barátkozás esetén, mindig tisztázzuk velük, hogy van párunk. Viszont általában ez sem rettenti el őket, hanem tovább fűznek minket, ami tök kellemetlen és ciki, mert amúgy csak folytathatnánk egy kellemes, érdekes, baráti beszélgetést. Tudom, hogy sokan ismerkedni, csajozni/pasizni mennek a pesti éjszakába, ezt tiszeteltben is tartom, nem sértődünk meg, ha ilyenkor tovább állnak, hogy akkor keresnek más csajszikat, de általában baromira nem állnak tovább... Ez annyira lelombozó tud lenni. Pedig sok fiú barátom van, szerintem egyáltalán nem befolyásoló tényező valakinek a neme abból a szempontból, hogy jól tudjunk időt eltölteni, de ilyenkor azt érzem, hogy teljesen el van tévedve, amit az emberekről gondolok, és emberként baromira nem érdeklek senkit, csak amiatt csapódnak hozzám, hogy hátha fel tudnak szedni. És utána sokszor én érzem magam rosszul, hogy biztos nem kommunikáltam le a helyzetet elég érthetően, stb.

aug. 14. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem az hogy nem elég érthetően. Nem elég határozottan!
aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak elmondod, hogy van párod, kevés.

Azt is tedd hozzá, hogy nem keresel mást!

aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Mert valójában ismerkedés címszóval tálcán kínáljátok fel magatokat más pasiknak. Nem is értem mire jó ez. Mi is volt, hogy idegen társasághoz csapódtunky billiárdozni vagy sörözni. Na de hogy minden alkalommal célzottan ismerkedjek? Nem csoda, hogy félreértik.

Miért mincs baráti társaságotok?

aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen egybitesek ezek az egyének, sosem értették, hogy a nem az nem. és a farkuk hegyénél nem látnak tovább.


le kell őket koptatni, hogy bocsi, nem voltunk érthetőek?

aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van baráti társaságunk, nyilván, amikor velük vagyunk, a fent leírt helyzet nem áll elő. És ahogy írtam, bőven nem minden alkalommal ismerkedünk célzottan, sőt, nagy általánosságban nem mi kezdeményezzük ezeket a beszélgetéseket, inkább mások, de ha éppen úgy alakul, hogy jó beszélgetés, kellemes társaság alakul ki, akkor nem bánjuk, hogy másokkal lógjunk.
aug. 14. 15:21
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
#5 mert élvezitek, adjátok alájuk a lovat, teszitek a p*csátokat nekik. Ha annyira le akarnátok rázni őket, akkor megtennétek.
aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Ott a pont 6-os!
aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De hát nem a lerázásról van szó, hanem arról, hogyha emberek jól érzik magukat együtt, jól kijönnek, mint EMBEREK, nem mint potenciális szex/randi/bármi partnerek, akkor miért nem lehet dumálni egyet, iszogatni együtt? Pont errők beszéltem, hogy nem akarok lerázni olyan embereket, akikkel jól érzem magamat. Csak nem értem, miért él egyes srácok fejében úgy minden nő+férfi interakció, hogy abból lennie kell valami romantikus/szexuális dolognak.
aug. 14. 15:56
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Úgy tűnik, hogy az itteni válaszolók szerint otthon kéne ülnötök, hiszen párotok van. Ebből kifolyólag, ha ezzel szembe mentek és még beszélgetni is mertek (:O), akkor mocskos ribik vagytok.

Gondolom szinglik az ilyen véleményt megalkotó személyek, ugye? :D

aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az érmének két oldala van. Az egyik oldal tényleg férfi oldalról az a fajta barom, aki nem ért a szép szóból, és jobban akar tudni mindent is amit a másik mond neki, főleg ha nő mondja azt. De ne feledjük a másik oldalt se, aminek hatására sok férfi viselkedése szintén hasonlóvá válhat mint a korábban említett példában. Szóval a másik oldal meg az olyan játszmázó nők, akik folyamatosan mixed signallal élnek, pl húzzák a pasik agyát, majd visszautasítják, de közben és utána megint húzzák. És ez végül sokszor szexbe, vagy akár kapcsolatba is torkollik, a nem ellenére. Sőt sok ilyen kérdés is van itt hogy visszautasította és akkor a férfi komolyan fel is adta és a nő kétségbeesve kérdezte hogy akkor elvesztette-e őt tényleg ilyen egyszerűen feladta-e. Vagy épp puhapöcsözte le, hogy nem is igazi férfi, hiszen ilyen könnyen visszavonult egy szimpla nem-re. Na ezek a nőtársaitok szintén a probléma okai. Ebből a két dologból jöhet létre az a fajta kellemetlen helyzet amiről a kérdés is szól, hogy sokan a női nem-et egyszerűen nem tudják vagy nem is akarják megérteni, vagy épp értelmezni.
aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!