Szerintetek mennyi pénz ildomos manapság, 2024-ben egy barát esküvőjén bedobni úgymond a közösbe?
#18: Egy étterem egy átlag szombat este jóval magasabb bevételt termel, ha a’la carte nyitva tart mint hétköznap, viszont legkésőbb este tízkor az éttermek többsége bezár, de ha tízkor nem is, tizenegykor biztos. Nincs zeneszolgáltató, nincs háromemeletes egész hűtőt elfoglaló torta, és egy nyitva tartás levezényléséhez nem kell bővített személyzet sem. Mi történik, ha mi esküvőt szeretnénk tartani ugyanebben az étteremben? Azzal kezdik, hogy kiteszik a zártkörű rendezvény táblát, hogy ne kelljen külsősöket kerülgetnetek az esküvőtökön (és ezzel kiesik az a bevétel amit az utcáról beeső, vagy előre foglaló, az esküvőtökhöz nem kapcsolódó vendégek hoznának). A teljes személyzet szolgálatot teljesít már órákkal azelőtt, hogy megérkeznétek a vendégeitekkel, terítenek, pakolnak, főznek, beengedik a dekoratőrt, a zeneszolgáltatót, esetleg segítik a munkájukat. A cukrászda meghozza a három emeletes tortát, ami elfoglal egy egész hűtőt (amit ugye már jó előre be kellett hűteni, hogy amikor a torta belekerül, ne folyjon le róla a díszítés), a zeneszolgáltató felépíti a „színpadot”, bekapcsolja az erősítőket, a fényeket, amik nem kevés áramot fogyasztanak, és ahelyett, hogy legkésőbb zárás után egy órával este tizenegykor, vagy max. éjfélkor mindenki hazamenne, vasárnap hajnalig megy a buli. Teljes erőbedobással dolgozik mindenki, hogy a lagzitok tényleg tökéletes legyen. Aztán amikor vége a bulinak, elkezdenek elpakolni és visszarendezni mindent a másnapi nyitva tartáshoz, vagy a következő esküvőhöz. Ennek egészen más költségvonzata van üzemeltetési szempontból. A teljes személyzet masszív bérpótlékkal dolgozik, nem négy, nem nyolc, nem tizenkettő, de sokszor tizenhat-húsz órán keresztül, az áramszámla aznapra sokkal magasabb, mintha sima nyitva tartással üzemelne a hely.
Aztán akkor ehhez még csapd hozzá, hogy egy cég (az éttermeket jellemzően cégek üzemeltetik) a világpiaci ár hétszereséért veszi a gáznak köbméterét, sokszorosáért a vízét és az áramért is kb. a négyszeresét fizeti mint egy magánszemély. Meg lehet köszönni a hazai vezetésnek!
13 - "Szóval én nem fizetnék egy fillért se. Ha ez valakit zavar, ne hívjon meg."
Én NEM hívlak meg!!! Semmi szükség rád!!!
Mi a jóisten kerül 40 erezbe? Most rákerestem egy budapesti étterem étlapjára, a legelső, amit a google bedobott:
Itt egy főétel 6-8 ezer forint környékén van
Mit kéne ahhoz elkövetnem, hogy ez az ár a hatszorosára ugorjon? Hacsak nem töröm össze a berendezést...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!