Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mik az alapdolgok...

Szerintetek mik az alapdolgok egy barátságban, ami alap, és nem konyorogni meg szólni kell érte? Mi az ami elvárható? Mikortól túl magasak az elvárások? 19L

Figyelt kérdés

aug. 11. 14:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve ti meddig lennétek hajlandók elmenni egy barátságban, mit tennétek meg érte, meg milyen szintu áldozatot hoznátok érte ?
aug. 11. 14:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármi miatt könyörögni kell egy barátságban, az már nem barátság.
aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvárom, hogy ezt és azt tedd meg értem....nem barátság.

Az őszinteség kb. elsődleges.


És ahogy #2 írta...könyörögni kell az már szintén nem barátság.

aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Már eleve az elvárást, elvárásokat sem tekintem a barátság részének - vagy megvan az alap tisztelet, és őszinteség, vagy nincs.
aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszinteség, és hogy amit neki elmondok, azt nem mondja tovább.

Bár ennek minden kapcsolatban így kene lennie, nem csak kifejezetten barátiba.

aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolog az őszinteség, kedvesség, tisztelet, hogy kölcsönösen számíthatunk egymásra, hogy nem használjuk ki egymást, nem beszéljük ki egymást, nem terjesztjük a bizalmasan elmondott dolgokat, hogy megbízunk egymásban, és merjük elmondani egymásnak a véleményünk.

Ha valahol könyörögni kell, az már rég nem barátság.

aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig válaszolók tökéletesen leírták, nem is lehet nagyon már mit hozzáfűzni még, pontosan ezek az igazságok.
aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátságban az az alap, hogy energiában úgy nagy átlagban mindenki ugyanannyit tegyen bele, legyen minőségi együtt töltött idő, nagy bajban lehetőségeihez mérten segítsen a másik, a titkokat ne fecsegje ki. Nekem személy szerint még fontos a nagyjából hasonló értékrend is (pl. olyannak, aki szemrebbenés nélkül megcsalja a párját, nem akarok barát lenni, akkor is, ha addig x évig azok voltunk, mert előtte nem derült ki).


Ami szerintem, vagy legalábbis az én ízlésemnek túl sok:

- ha valaki terapeutának és lelki szemetesnek használja a másikat 24/7

- nem érti meg, hogy egyes időszakokban valaki nem tud folyamatosan vele lenni meg minden nap, minden héten többször találkozni (főleg pl. visózsgaidőszak, új munkahely első napjai, hajtósabb időszakok munkahelyen), ill. nincs tekintettel arra, ha a másiknak rosszabb napjai vannak (pl. depresszió... de fordítva is, a depressziós se várja el, hogy körülötte forogjon a világ); ne zsarolja a másikat azzal, hogy "miattad nem jutok el ide-oda, mert egyedül nem akarok menni, te meg nem vagy hajlandó"

- ha valaki kihasználja a másikat anyagilag érzelmi zsarolással "de hát neked jobban megy, boldogan nézed, ahogy szenvedek?" - mindig a másikkal fizettet, ha elmennek valahova, főleg ha mindig ő ajánl fizetős programot, mindig "kölcsön"kér

- akkor keresi csak a másikat, amikor valami kell neki, vagy ha a szimpibb barát nem ér rá, akkor legyen egy lúzer, akivel lehet időt tölteni

aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!