Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez bekorlátozás?Én hibás...

Ez bekorlátozás?Én hibás vagyok?Számotokra mennyire fér be ha ezt csinálják?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Volt egy online barátom.Róla azt kell tudni,hogy megbeszéltük,hogy elmondjuk mindig szólunk ,hogy most ezt csinálom meg most nem érek rá stb dolgok.Szóval így kellett előre szólni,hogy mit fogok csinálni.Az elején azért mentem ebbe bele a kérésébe mert azt hittem tudom teljesíteni.Viszont volt,hogy nem sikerült teljesíteni mert elaludtam vagy sokáig aludtam és vesértödőtt ezen meg,hogy játszottam pl de neki nem szóltam előre amikor előbb kezdtem el játszani,mint hogy válaszoljak neki.És tudom ez nem volt szép tőlem de eddig az online barátságaim alatt mindig az volt,hogy nem kellett ilyen szinten beszámolni,volt,hogy napokig nem beszéltünk mert a másik mást csinált aztán utólag szólt,hogy mi van.Én is néha utólag szóltam de neki ez nem tetszett.Egyszer nagyon sokat írt több oldalas üzenetet és nem válaszoltam rá azonnal egyből ekezdett velem csúnyán beszélni meg hibáztatni stb dolgok.Aztán a vége ennek az lett,hogy ezz rendszeressé vált emiatt mert egyre kevésbé tudtam ezt teljesíteni részben azért is mert utána mindig vitatkozott velem.Róla azt kell tudni,hogy sok rossz tapasztalata volt így sokszor rám is rakta ezeket a dolgokat mikor én nem adtam rá okot,hogy ezt gondolja.Aztán ennek a vége az lett,hogy 10 percen belül nem válaszoltam és elkezdett káromkodni majd én meguntam és hagytam ezt az embert.Sokáig tűrtem de neguntam.Szerintetek én vagyok a hibás?

#barátság #bekorlátozás
júl. 31. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda, Katica csoport. Ott viselkednek így.
júl. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"megbeszéltük,hogy elmondjuk mindig szólunk ,hogy most ezt csinálom meg most nem érek rá stb"


Ezt hogy kell elképzelni amúgy?

"

Te:- Most 20 percig nem leszek, WC-re megyek.

Haverod: - Oké, siess vissza.

Te: - Bocs, 35 percig sz@rtam.

Haverod: - Semmi gond, de legközelebb szólj, ha később jössz vissza!


Ez elég abszurd azért. Eleve, ha jól értem, egy online játékban ismerkedtetek meg. Ha stopperrel a kezedben nézed, hogy mikor kell elkezdened játszani, mert ezt jelentetted le a havernak, az nem hangzik túl szórakoztatónak.

Az #1-nek igaza van, ilyen "megállapodást" Petike és Pistike köt az óvoda középső csoportjában, amikor megbeszélik, hogy azontúl csak együtt mennek a mászókára.

júl. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár online, akár IRL haverkodás, barátkozás, meg kell húzni a határokat.

Nekem is volt egy érdekes élményem, ráadásul innen, a GYK-ról.

Úgy hozzávetőleg 10 évvel ezelőtt valami fiúbarátságokról szóló kérdés alá kommenteltem, amikor rám irt egy szintén fiú, férfi, hogy nem akarom-e bővíteni a barátaim számát? Először meglepett, mert heteró férfiként kicsit szürrális volt egy ilyen megkeresés, de nem gördítettem akadályt, megadtam neki a facebook adatlapom linkjét, nézze meg, ha szimpinek talál, jelöljön. Hamar meg is jött a jelölés, amúgy egy jó fej faszi volt, el-el mentünk sörözni, beszélgetni, biliárdozni, talán még uszodába is. Ugyanakkor ha messengeren írt, akkor türelmetlen volt, hogyha nem azonnal ragálta. Elkezdett pontokat küldeni. Tehát, mint egy morze szakkör, hogy az üzenete egy pont. Aztán tíz perc múlva megint, stb. Aztán lebaszott hogyha nem lájkoltam az új profilképét és hasonlók. Én hülye még a haverjaim közé is vittem, köztük többel is összecimbizett, amit nem bántam, de ez a mérhetetlen szeretethiány és figyeleméhség nagyon fárasztó volt. És mivel "nem úgy viselkedtem", ahogy elvárta, még ő tiltott le. Hálistennek.


Szóval az ilyeneket te is küldd el a pitschäba és húzd meg a határaidat!

júl. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban semmi problémát nem látok, hogy két, egymáshoz közel álló ember - legyen akár barát, akár családtag, akár párkapcsolat - tudatják egymással, hogy mikor merre járnak, mit csinálnak. Ésszerű keretek között ezzel semmi probléma nincs, sőt... nálunk barátnőmmel például tök jól működik, tisztában vagyunk azzal, hogy épp merre járunk, mikor érünk rá, mikor nem, sok aggodalomtól megkíméljük egymást ezzel.

De ami nálatok megy, az már beteges. Az ilyesmi addig jó, és addig működőképes, ameddig nem jelent kényszert, és ameddig ésszerű keretek között csinálják. Amikor ez már felesleges teher, sőt, alap az összeveszésre, akkor már értelmetlen folytatni. Az meg, hogy veszekedés legyen abból, mert egyikőtök véletlenül elalszik? Bocsi, de ez már durván beteges.

"Róla azt kell tudni,hogy sok rossz tapasztalata volt így sokszor rám is rakta ezeket a dolgokat" -- Erre meg azt mondom, hogy az ilyentől jobb megszabadulni.

júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj.
júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menekülj, ez csak rosszabb lesz.
szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta már kb 1 hónapja nem beszélünk.
szept. 1. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!