Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hiányzik a volt barátnőm...

Miért hiányzik a volt barátnőm, miközben teljesen megváltoztunk?

Figyelt kérdés
Volt egy barátnőm, kicsi óvodás korom óta. Sajnos a hormonok - mint sok esetben - mindent összekevertek, mert amikor tinik lettünk, elkezdtünk totál más irányba haladni az életben: a barátnőm egy bátor, pasizós nővé változott lassan és sokszor nem tudtam azonosulni a történeteivel. Ilyen volt például, hogy csalta az akkori párját, amit én nem támogattam (nem tudtam megtalálni az egyensúlyt saját erkölcsi elveim és a barátságunk fontossága között...tudom, hogy a barátság egyik fontos eleme lenne a támogatás és hogy ne ítélkezzünk, nekem ez nem mindig ment). Eléggé eltérő lett a stílusunk is. Ez azóta is így van, ő kísérletezik én pedig maradtam "basic". Valahogy alapból mégis működött ez közöttünk, egyszerűen ragaszkodtunk egymáshoz, hiszen nagyon jól ismertük a másikat és szerintem egyikünk sem osztott meg másokkal olyan titkokat és félelmeket, mint mi egymással. Pár éve egy baromságon vesztünk össze végül. Nemrégiben beszéltünk párszor, viszont ez megszakadt. Akkor ő keresett. Nagyon hiányzik, de félek, hogy unalmasnak tart és amúgy is már nem vagyunk barátok és szerintem soha nem is leszünk. Más városban is élünk, viszonylag messze. Miért hiányzik ennyire? Minden nap gondolok rá. Voltak barátnőim rajta kívül is és azóta is, de mindenkivel mesterkéltnek éreztem a kapcsolatot, nem olyan természetesnek, mint vele. Voltál már így? Keressem fel? De lehet már nem is akar beszélni velem csak udvarias lenne...
tegnapelőtt 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Valahol természetes az, hogy hiányzik és valahol az is természetes dolog ez a dolog kettőtök közt elmúlt. Az embert sokminden formálja az élete során, és el kell fogadnunk a változást.


Nekem is volt számos barátnőm, de volt egy akivel 5 évvel ez előtt voltam együtt és számomra ő volt az, akit úgy mond "mindíg is kerestem az életben". Nos mikor vége lett a kapcsolatunknak, akkor az első évem az hangulat mentes volt, szó szerint. Ez után körül belül 2 évig volt olyan érzésem, mint ha még velem lenne. Nekem is vannak napok mikor rá gondolok, vagy csak eszembe jut. Még annak ellenére is, hogy nem vagyok fent közösségi oldalakon, nem követem az életét és nem is hallok felőle.


Nekem annó az nagyban segítette az elengedést, hogy elmondtam neki mint azt amit szerettem volna neki az életben utoljára elmondani. Mit érzek, mit gondolok és a többi amit nem akartam feleslegesen cipelni az életben.


Szóval mind a mellet, hogy elfogadod az ő másságát és azt, hogy jogunk van arra, hogy azok legyünk akik akarunk és azt tegyük amit akarunk, te is tedd azt amit esetleg úgy gondolsz, hogy utoljára elmondanál neki az életben.


Az ember sokkal jobban bánja utólag azt amit nem tett meg, mint azt amit meg tett és akkor rossz ötletnek tűnt.

tegnapelőtt 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!