Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én vagyok túl zárkozott vagy...

Én vagyok túl zárkozott vagy az online barátommal van baj?(Bővebben lent)Ti ha online barátkoztok milyen szinten vagytok nyitottak?Mit osztottok meg a másikkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Hosszú lesz ez a kérdés bőven kiszeretném fejteni,hogy tudjatok választ adni a kérdésemre ezért csak akkor olvasd el ha segíteni szeretnél.


Szóval van egy online barátom.Igazábol picit sok köztünk a korkülöbség kb 10 év.Én 16 éves vagyok.Már régóta ismerem őt kb 1 éve beszélünk online.Már nagyon sokszor szóba jött a beszélgetések során az a téma,hogy nem mondok el magamról olyan információkat amiket szerinte elkéne mondanom pl lakcím.A családtagjaimról se fogadja el,hogy nem küldök róluk képeket(volt akiről látott képeket mert rájuk keresett facen ) Az ő véleménye erről az,hogy szerinte nem kéne ezeket a dolgokat így titkolnom előle.Én már elmondtam neki,hogy tartsa ezt tiszteletben,hogy én ezeket szeretném így titokban tartani.Engem ért pár trauma és ő tud is erről ezért szerinte ez egy ilyen következmény ,hogy így úgymond tartok távolságot bizonyos dolgokban.Én mondtam neki,hogy mindenkivel ilyen zárkozott vagyok és megtartom ezt a távolságot de ő szerinte ezen javítanom kéne mert nem jó mert ő csak jót akar nekem és nem akar bántani.Viszont az a baj ezt sokszor felhozza és én már leírtam neki erről az egészről a véleményem.Viszont nem értem ha ő tényleg jót akarna nekem és szeretne akkor elfogadná,hogy nem akarom ezeket a dolgokat elmondani de viszont ezeket ő mindig felhozza és úgy érezteti velem,hogy csak egy hiba vagyok ezért.Illetve volt még 1 dolog vele kapcsolatban a múltban.Találkoztunk volna viszont ő úgy akart,hogy kocsival vinne én viszont ebbe nem egyeztem bele mert nem bízok egy élőben idegen emberben ,hogy csak ide oda vigyem viszont ezen is kiakadt és ezért végül nem is találkoztunk és ezt is néha így felhozza nekem mostmár ezt annyira nem viszont ezt se tudta elfogadni,hogy én miért utasítottam ezt az egészet végül össze is veszett ezen velem és én voltam hibás végül nekem kellett bocsánatot kérnem ezért..



jún. 24. 22:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi,hogy többet érez irántam én viszont félek csak kihasználni akar..
jún. 24. 22:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Huh elég betegen hangzik..semmiképp ne oszd meg vele a lakcímedet,meg semmit..

Barát mi,de többet érez?! Hagyjuk már,egyértelmű mit akar.

Nem a te hibád hogy nem mondasz el neki dolgokat,ez a normális!!Nekem is volt egy pár online barátom,egyik se tudta hol lakom.

jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Hidd el hogy egy tíz évvel idősebb férfi nem csak barátkozni akar veled, ahogy írtad is. Jól tetted hogy nem találkoztál vele és nem adtál meg semmi személyes infót magadról, főleg ha ez nem kölcsönös a részedről. Ha igazán fontos lennél neki akkor nem akarna rád erőltetni semmit amit te nem akarsz és ezt tiszteletben tartaná.
jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát: 16 éves vagy, és 1 éve beszélgetsz online egy 26 éves, erőszakos bunkó f@sszal, aki valamivel meggyőzött, hogy ti barátok vagytok.

A leírásodból elég egyértelmű, hogy a pasi meg akar d.ugni - bár lehet, hogy nem csak azt akarja, nagyon furcsa, hogy ennyire kiakad azon, hogy te nem akarsz beülni a kocsijába kettesben. Szerintem inkább szakíts meg vele a kapcsolatot, jobban jársz, ha nem lesz az életedben egy ilyen zsaroló. Ja, és eszedbe ne jusson megadni a címedet, vagy tényleg beülni a kocsijába.

jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nem oké, sőt azt hiszem már láttam egy hasonló ilyen kérdést, lehet pont a tied volt az is? Rövid válaszom: NE szállj be a kocsijába semmiképp és főleg elsőre, sőt a legjobb lenne ha megszüntetnéd vele a kapcsolatot!

Hosszabb válaszom: nem oké az ember, nem tartja tiszteletben a határaidat kicsit sem. A nyitottságot ugyanis nem abban mérik hogy valaki megpróbál becserkészni és akkor hogy a lakcímed (??? érted, nem is az hogy hol merre laksz akár megye vagy város, hanem a lakcímed!) akarja kicsalni meg a rokonokat (rajtuk át zsarolhat később pl...), ez baromi gyanús ebben a formában. Akkor lenne félig meddig jogos panasz ha mondjuk érzelmileg zárkóznál el túlzottan minden ok nélkül, vagy másban tartanál távot, de normális ember még azt is megértené. De ez, hogy személyes infókat akar kihúzni belőled, és szabályosan ostromol vele erőszakos módon, meg manipulál és bűntudatot kelt? Hát hatalmas red flag!

A ráadás meg hogy még meg akar kocsikáztatni első találkozón, ez már akkor is ultra gáz és rizikós lenne ha nem kérted volna külön hogy ne tegye, de ha így erőszakoskodik, az főleg semmi jót nem jelent.

Most így ezt az egészet összesítve inkább nem is azt mondanám hogy a legjobb lenne ha megszüntetnéd vele a kapcsolatot, hanem hogy azonnal zárd le ezt és tiltsd le, szabadulj meg tőle és soha többet ne tudhasson meg rólad semmit véletlenül se! Én ellene vagyok nagyon a ghostingnak, de b*sszameg ez tipikusan az a szituáció amikor olyan "ember" a másik fél hogy tényleg önvédelemként van rá szükség. És kerüld el a jövőben az agybeteg fajtáját is! Remélhetőleg pár év, és át fogod látni miért mondjuk most ezeket. Ja és nem minden férfi ilyen, de szerintem itt és most kifogtál egy nagyon alja, veszélyes ragadozó rohadékot. És megtéveszt, de közben az ilyentől semmi jót nem várhatsz a valóságban, amint besétáltál a kelepcébe előjön az igazi arca.

jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!