Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 21 évesen az ember tud még...

21 évesen az ember tud még barátokat szeretni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21éves vagyok egy teljesen új városba költöztem itt is kezdem pár hónapja dolgozni. A kérdésem az , hogy ennyi idősen egy idegen helyen , hogy a fenébe ismerkedjek csak baráti szándékból? Munkahelyen jó viszonyt ápolok a kollégáimmal de azon kívül nem igazán van alkalom arra , hogy programokat csináljunk. Kicsit kezdek bele őrülni abba , hogy munkán kívül egyedül ücsörgök itthon .

2023. márc. 19. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Járj el közösségekbe, keress új hobbit
2023. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Psycho ***** válasza:
27%

Ha jól sejtem, a kérdésben azt akartad írni, hogy "barátokat szereZni" 😅


Nagyon jó "platform" erre, ha van valami hobbid. Ha szeretsz focizni, menj ki a focipályára. Ha kosarazni, akkor a kosárpályára. Ha inni, akkor a kocsmába. Két legyet ütsz egy csapásra. Művelheted a hobbid, és új embereket ismerhetsz meg.


Ha van olyan kollégád, megkérdezheted azért, szabadidőben nincs-e kedve/kedvük valamihez. A munkahely is jó kiindulási alap.

2023. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Saját vélemény, de szerintem nem.


Az ember 18 éves koráig szerez barátokat, utána maximum jó kapcsolatokat ápol.


Én is éltem Ausztriában, aztán visszajöttem és kikopnak az ember mellől, de nem azért mert hogy nem kíváncsiak rád vagy fordítva, hanem mert szimplán 18 éves kor után ha már dolgozik az ember, mindenki menedzseli valahogy az életét és háttérbe szorulnak a közösségi kapcsolatok.


1-1 emberrel lehet jó viszont ápolni akivel esetleg 1 hónapban 1x össze lehet hozni egy ilyen beülős estét de amúgy mindenki elfoglalt és nincs idejük az embereknek.


Én járok nyelvtanfolyamra, már 1 éve, kereken 1 alkalommal ültünk be a tanfolyam után fél órára beszélgetni. Mert mindenki siet, programja van, most bevásárolni kell menni, most nem ér rá, most fáradt, stb.stb.

2023. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen az lett volna a kérdés.:D Sajnos nálam is hasonló a helyzet az évek alatt kikoptak az emberek mellőlem. Vannak még olyanok akikkel nagyon jóba vagyok de mindenki éli a saját életét nem várhatom el , hogy mindig legyen rám idő. Ráadásul nem tudok mindig utazni a munka miatt kötött vagyok így személyes találkozások ritkán vannak. Ez az ami nagyon hiányzik online beszélgetni nem olyan mint egy személyes program..
2023. márc. 19. 18:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem 20 évesen az egyetlen ember, akit igazi barátnak mondhatok az a legjobb barátnőm, akivel már babakorunkban megismerkedtünk. Vannak barátaim, de vagy félévente találkozunk (és csak akkor beszélünk) vagy sulis társak, akik addig vannak, míg tart a suli.

Nekem az a tapasztalatom, hogy minél régebb óta ismerem, annál szorosabb. Én 15 év felett már nem tudtam tartós barátságot kötni.

Ha pedig csak ivós társaságra van szükséged, szerintem elég, ha egyik kollégáddal szorosabbra fűzöd a kapcsolatot és bevisz a társaságába.

2023. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos kicsit nehezebb mert a kollégáim nagy része vagy családdal rendelkezik vagy másik városból járnak dolgozni . De azért igyekszem megragadni az alkalmat hátha egyszer úgy adódik , hogy sikerül valami jó kis programot össze hoznom velük.:D Nem feltétlen csak ivós társaságot keresek persze jelenleg ennek is úgy örülnék mint majom a farkának. Köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 19. 19:16
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Miért ücsörögsz otthon? Keress edzést, hobbikat, onnan lesznek majd haverok is.
2023. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írják, a felnőtt kori barátságok, már más téma.


Én pl. egyedül élek saját kertes házban, most hogy itt a tavasz, egyre több a tenni való a ház körül.


Az, hogy hosszabbak a nappalok csak annyit jelent, hogy haza érek munkából, lesz olyan, hogy neki állok még füvet nyírni vagy udvarban kicsit rendezgetni ezt-azt.

Akkor ott van a lakás takarítása, nahát egyedül ez sem egy kicsi feladat.

Akkor főzés, mosás. Igaz van szárítógépem meg mosogatóm is, de így rendszerezve kell csinálnom a dolgokat. És akkor ott a munka, ügyintézni valók.

Társasági életnek nevezett valamit max. a Facebookon vagy TikTokon tudok élni, de az is kimerül annyiban, hogy a 2 cuki macskámról posztolok ki egy-két fotót, videót.

2023. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Én speciel egy kivételével minden barátomat 18 éves korom után ismertem meg, és ezek közül több az őszinte, nagyon közeli barátság.


2,5 éve külföldre költöztem és azóta itt is lett több barátom.


27/F

2023. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9, Neked akkor szerencséd van.


Én sajnos a legalja típus közt mozgok, akiknek semmit nem lehet mondani, mert azonnal kiforgatják meg mondják tovább...

2023. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!