Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek most jól gondolom?...

Szerintetek most jól gondolom?(Magány kérdés) A kis időt átvészelni, míg "új életet" kezdek, hogy lehet?

Figyelt kérdés

Nos 17 éves srác vagyok akinek "nagyon nehéz" az élete, emiatt jár a pszichológushoz. Pszichológusom azt is mondta, hogy több mint 7 éves szocializálodást kellene behoznom.

Megyeszékhelyen élek, de ez a megyeszékhely a legunalmasabb.

Hamarosan önálló életet kezdek, felfogok költözni Budapestre vagy egy nagyobb városba, csak előbb kellene az érettségi.

Rátérnék a kérdés lényegére. Én magányos vagyok, nincsenek barátaim. Az osztályban van 2-3 gyerek, akikkel haveri a kapcsolat (az ő szemszögükből mélybarátság, akik bármit megtettek értem), de máshol nincs. Erős önértékelési zavarom lett, hiszen nem írtak vissza rengetegszer, magamra hagytak állandóan, és van egy csúszómászó homoszexuális gyerek aki állandóan engem sértegett, aztán nem álltak ki mellettem, ha megvédtem magam ment a sírás.

Lényeg, eltávolodtam tőlük, és úgy gondolom, hogy ésszel, ezekkel max az érettségiig aztán csá.

Utazgattam, beszélgettem más emberekkel, azt vettem észre, hogy nyitottak velem. Budapesten fix találnék barátokat, és nem egyedül lennék egésznap, és nem egyedül mennék ide-oda. Ezek az osztálytársak akkor se mentek el velem, mikor én álltam mindent..

Míg leérettségizek addig van egy év, addig a magány kezelésre tudtok valami jó tippeket adni?



2022. máj. 10. 02:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Művelődési házban programokra eljárni, bármilyen diák szakkör, sportegyesület, foci, bármi?

Vannak dolgok, témák amik érdekelnek? Környékbeli Facebook csoportokat felkereshetsz, közös érdeklődés egy majdani találkához jó alap lehet.

2022. máj. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy még csak 17 vagy eléggé meg vagy keseredve már.

Csak a csalódásokat, negatív emlékeket emeled ki, pedig biztos vagyok benne, hogy jó dolgok is történtek már veled.

A kérdésedre válaszolva, rengeteg lehetőséged lenne, pl. tanulj nyelvet. Egy év alatt rengeteget tudsz fejlődni ha csak erre koncentrálsz.

Később nagy hasznát veszed egy nyelvvizsgának. De ha nem akarsz tanulni, akkor járj el sportolni, bringa, úszás, futás stb. bárhol lehet ismerkedni, ha úgy állsz hozzá.


Legyél egy kicsit pozitívabb, még bármit kihozhatsz az életedből.

2022. máj. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!