Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tanácsok, tippek, hogy mit...

Tanácsok, tippek, hogy mit csináljak, hogyan legyen jobb?!

Figyelt kérdés

Szépen fogalmazva qrvára magányosnak érzem magam. Nagyon hiányzik, hogy hétvégente vagy délutánonként csavarogjak vagy akár csak kiüljek beszélgetni barátokkal.

Nem azt mondom, hogy nincsenek barátaim, de akik vannak ők kicsit messzebb laknak, és nem nagyon tudjuk megoldani a találkozást az anyagiak vagy a távolság miatt.

Van egy haverom aki inkább közeli haverjaival lóg, mint velem, merthát nem éri meg neki lejönnie hozzám.. viszont ez kicsit rosszul esik, hogy másokkal milyen jól van, velem meg nem nagyon foglalkozik na mindegy, nem is ez a lényeg.

Ahol élek, ott mindenkinek már megvannak a maga barátai, meg teljesen más generáció..

Van munkám, van normális párkapcsolatom, családom, de nagyon hiányoznak a barátok..

Nem igazán megy a kommunikáció, néha hülyeségeket beszélek vagy félreérthető dolgokat, amikre aztán utólag jövök rá, hogy kínos volt és emiatt szarul érzem magam és agyalok egésznapokat és eszembe jut, hogy “ennek az embernek a szemébe megint lejjebb süllyedtem” vagy hogy szokták ezt mondani. Szóval…. Paranoiás is vagyok😅

Kicsit eltértem a témától de nagyon jól esett most kiadni magamból.

Szükségem van pár tanácsra, mit tegyek, hogy szorosabb kapcsolatokat tudjak kialakítani?

20/L



2022. ápr. 23. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ismerkedj, mást nem tehetsz. A baj azzal lesz, hogy a korodban már nehéz. Akiknek megvan a saját társaságuk, nehezen nyitnak újak felé, leginkább akkor is csak úgy, ha a közös társaságba viszi be egy már ott lévő őket.
2022. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező: a hibázásoknál írd össze: "mit mondtam, mit kellett volna mondanom, miért történhetett?" Vond le a tanulságot és lépj tovább.

Az ismerkedésről: írd össze ami érdekel és akár netes csoportokat is kereshetsz, az online beszélgetésből személyes is lehet majd...

Ha nem teszel semmit, akkor ez az érzés eléggé állandósulhat és a lelkiállapotok is olyanok, amelyek egy idő után nem engedik el az embert...

Mintha a fiatalkori önmagamat olvasnám nagyjából, ilyen érzésekkel éltem életemet, a "jajj mit gondolnak rólam", "milyen hülyeséget mondtam már megint", "mit értettek félre" stb. Akik kihasználtak, azok mindig megtaláltak. Igazi barátaim nem voltak soha.

Nem igazán mertem lépni és barátok nélkül maradtam, bevallhatom, hogy több mint 20 évvel vagyok nálad idősebb.

Az életben garancia semmire sincs, de ha nem próbálkozol, esélyt se adsz magadnak valami jobbra.

Elkezdhetsz tanfolyamot, bármilyen iskolát, ott is nagy az esély a barátok megtalálására.

2022. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Merre laksz? Ismerkedés szempontjából fontos lehet.
2022. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 20 évesen nehéz ismerkedni? Viccelsz? Simán lehet! Várd ki a 80-at, majd meglátod!


Amúgy keress hobbit, a hobbihoz keress társaságot, csoportot, és menj oda, ott alakulhat barátság.


Vannak nyílt, fiatalos kirándulós csoportok, ott is lehet.

2022. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: 80 évesen leül egy padra az ember egy 80 éves mellé és a másiknak be sem fog állni a szája... :D


Egyébként tényleg nehéz lett mostanában a húszas korosztályban NORMÁLISAN ismerkedni. Én a vége fele járok. Egyetemen még okés volt, de ahogy teltek az egyetemi évek, ott is egyre zárkózottabbnak láttam az embereket és egyre felszínesebbnek. Amikor bekerültem, a legrondább arcok is simán söröztek mindenféle társaságban. Amire végeztem, már elég durva klikkesedésben voltak még a gólyák is.

2022. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz :)
2022. ápr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne sok emberrel akarj barátkozni, hanem eggyel, kettővel. És írod,hogy párod is van. Én is csak telefonon tartom a kapcsolatot a barátaimmal, de az is kielégít teljesen.
2022. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!