Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én voltam a bántalmazó fél...

Én voltam a bántalmazó fél egy kapcsolatban, hogyan lehet ezt feldolgozni, olyanok akik esetleg szintén ilyen helyzetben voltak?

Figyelt kérdés

Nem kell fizikai dolgokra gondolni, inkább csak lelkiekre... Kiabáltam vele, leszóltam a dolgait amik tetszettek neki, kritizáltam, stb...


Amikor elmondta ezt nem is értettem, hogy mire mondja, hogy bántalmazó kapcsolat. Kellett ez a több hónap külön, hogy felismerjem, rájöjjek, hogy mire gondolt. Hogy magamba tudjak nézni. Azóta egy szót sem beszéltünk és elmondása szerint soha többé nem is akar.


Nagyon bűntudatom van, nem csak az fáj, hogy szétváltak az útjaink, hanem az is, hogy mennyiszer megbántottam, mennyiszer sírt miattam.


Legszívesebben csak írnék neki, vagy elmennék hozzá, de szerintem utál és látni se akar.


Szerintem onnan ered ez, hogy kiskoromban itthon és iskolában is sokat bántalmaztak engem, aztán ezt a mintát emelem át a felnőttkori kapcsolataimba.


De nem tudom mit tegyek. Nem akarok majd úgy feküdni a halálos ágyamon, hogy arra keljen visszaemlékeznem, hogy az egyik legfontosabb személynek az életemben mennyi fájdalmat okoztam és elcsesztem mindent. Annyira jó lenne, ha meg tudnám váltani magamat valamivel


2021. aug. 13. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Elmész pszichológushoz, és ő ad tanácsot a személyes feloldásra is. Nem beszélve, hogy az okokat megkeresitek, és a viselkedési mintát meg tudod változtatni. Ugyanis ez újra és újra előjön.
2021. aug. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Fa + kötél. Nemcsak akkor kell keménynek lenni, amikor másokkal keménykedik az ember.
2021. aug. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Írj neki egy őszinte levelet. Ha elégeti vagy kidobja, akkor is, valamennyire könnyít a lelkeden.


Aztán hagyd békén.

2021. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg a bántalmazott helyzetében vagyok. Nekem nagyon jól esne egy levél attól, aki bántott vagy akárcsak egy bocsánatkérés.
2021. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2: Elhiheted gondoltam már rá.


3-4: Akkor lehet tényleg az lesz.


Utolsó, és milyen hosszúra mondjuk? Kifejtve több oldalon át a dolgokat, vagy inkább pár mondatban/hasábban?

2021. aug. 13. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, ahogy érzed. Nekem elég lenne akár egy mondat is, hogy "Nagyon sajnálom,hogy megbántottalak és bocsánatot kérek".

De ha olyan a személy,akkor akár le is írhatod neki a kiskorodban elszenvedett sérelmeidet, hogy ez is lehet ok rá. De a lényeg és a központ maradjon az a személy, akinek írod, tehát erre a magyarázatra csak max. 2-3 mondatban térj ki.

2021. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet jóvátenni, jóvá kell lenni"!
2023. dec. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!