Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik barátom nagyon durván...

Egyik barátom nagyon durván önbizalom hiányos, tudok én valamit tenni az ügy érdekében?

Figyelt kérdés

Szóval a csávónak már-már idegesítően kevés önbizalma van. Nagyon halkan beszél, sokszor alig vagy egyáltalán nem lehet hallani amit mond.

Ha visszakérdezek, hogy micsoda? Akkor rendszerint azt mondja, hogy semmi/mindegy, gondolom mert azt hiszi, hogy valami bődületes hülyeséget mondott. Az is sokszor előfordul, hogy a mondata kellős közepén mondja, hogy áh mindegy, semmi, hülyeség, miközben én amúgy kíváncsi vagyok rá, hogy mit akar mondani.

Ezerszer bocsánatot kér minden apró dologért.

Illetve amikor éppen nem sétálunk vagy megyünk valahova, hanem egy helyben vagyunk, folyamat Instagrammozik miközben beszélgetünk, sokszor félbe is szakít, hogy megmutasson valami hiper vicces dolgot amit most talált instán.


Nagyon lehangoló, mikor így kell beszélgetnem vele vagy akárkivel,(nem ő az első ilyen ismerősöm akin ezeket megfigyeltem, de nála a legzavaróbb és szembetűnőbb) értékét veszti számomra minden diskurzus.


Tudok én valamit csinálni ezzel? Gondolkodtam már de csak úgy nyilván nem mondhatom neki, hogy hallod, embereld már meg magad mert, nagyon gázos a kiállásod.


Másnak is van ilyen ismerőse?



2021. jún. 27. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Van
Nincs
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy túl könnyű lenne ezen segíteni és valószínűleg az sem mindegy, hogy mitől alakult ki benne ez a gát. Talán van egy családtagja, aki folyton leszólja, de ezer más oka is lehet. Próbáld meg esetleg, hogy, ha mond valami érdekeset vagy vicceset, azt felemlegeted másoknak, úgy hogy ő is hallja. Vagy csak simán említsd meg minél gyakrabban, hogy milyen jófej, de érdekes dolgokat tud mondani,stb. Előbb utóbb talán elhiszi és felbátorodik.

Az se mindegy, hogy milyen régről ismeritek egymást, lehet csak kezdeti feszélyezettség az egész és később feloldódik.

2021. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez tipikus szorongás,depresszió,önbizalomhiány.

Ahogy írtad,halk beszéd,mondat kihagyás,ezerszer bocsánatot kér minden apró dologért,nagyon jellemző viselkedés rá. Hogy mi lenne a megoldás az már nehezebb kéredés,gondolom pszichológus,valahogy meg kéne beszélni vele.

2021. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!