Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet jól kezelni, ha...

Hogyan lehet jól kezelni, ha az egyik barátom munkamániás?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akit nagyon szeretek, mert egy nagyon jófej és igaz ember, de folyamatosan dolgozik. Már hetek óta folyamatosan lemondja a találkozókat, mert egyfolytában dolgozik. Volt már olyan, hogy előtte levő nap mondta le, mert egy munkát bevállalt, amit amúgy később is meg tudott volna csinálni. Hogyan lehet éreztetni vele, hogy ezzel a barátságunkat teszi kockára?
2021. ápr. 9. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire megbízhatatlan akkor nem igazán mondható barátnak, főleg úgy ha olyan munka miatt mondja le a veled már korábban megbeszélt találkozót amit ráérne később is megcsinálni mert nem sürgős vagy nem határidős. Személy szerint én nem igazán tudnék ezután megbízni benne és egy ilyen emberrel személy szerint nem is szívesen találkozok. Úgy érezném mintha folyton kifogásokat keres hogy ne kelljen velem találkoznia vagy közös programban részt venni, én meg utálom másokra ráerőltetni a társaságomat, így emiatt sem keresném különösebben én sem az ő társaságát.
2021. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreztetni kell vele, hanem konkrétan megmondani, hogy szerinted túl sokat dolgozik. Nem tudom mennyire van szüksége a pénzre, de vannak alapból ilyen beállítottságú emberek, akik mindent a munka alá sorolnak. Elmondod, hogy úgy érzed kerülni akar, meg nem igaz, hogy hetek óta nincs rád 1-2 órája.
2021. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább támogasd. Örülj neki, hogy olyan a munkája, amit ennyire szeret csinálni. Lehet, hogy valami nagy lehetőség miatt hajt most ennyire. Próbálj először rövid találkozót tartani. Csak beköszönsz, vagy csak sétáltok egy fél órát stb.

Nem dolgozik 0-24,de ha van egy nagy projektje, nehezen áldozza fel az egész napját

2021. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!