Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan vagyok erre titokban...

Jogosan vagyok erre titokban büszke?

Figyelt kérdés
Sehol nem hangoztatom soha személyesen, hogy orvosi egyetemre járok. Sőt én aki szeret elmélyülni a barkácsolásban, főzésben, nagyon sokra tartom az egyes szakmákat, és minden valamire való szakot elismerek, látom benne az értelmet, nem teszek a fontosságuk közt különbséget. De valahogy életem legnagyobb és leginkább büszkeségre méltó eseményének tartom, hogy orvosi egyetemre járhatok. Ezeket a gondolataimat elmondtam egy nagyon tehetséges történész barátomnak is, aki a fejemhez vágta, hogy ha erre büszke vagyok akkor igenis én is nagyképű vagyok. Ettől tényleg nagyképűnek számítanék? Egyetlen embernek mondtam el őszintén hogy érzek és nagyképűnek gondol... én örülnék neki, ha gondolna jó szívvel a szakra, mire jár

2020. okt. 11. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Legyél büszka, mert nagy dolog. Ha meg elvégzed, legyél még büszkébb. Az irigy embereket meg sz*rd le!
2020. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
A történész ismerősöd szerintem kicsit irigy. Erre minden épeszű ember büszke lenne, mert ez nagy solog
2020. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak örülsz neki, van benned egy egészséges büszkeség és elismerés magad iránt, akkor nem vagy nagyképű, akkor leszel az, ha ezzel felvágsz és lenézel másokat, akik nem oda járnak.
2020. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Az én szememben akkor nőnél nagyot, ha kiderülne, hogy az orvosi egyetemre járás indítéka az mások gyógyítása önzetlenül.


Hisz mások szolgálatánál nincs nemesebb feladat... 🙂

2020. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az ember jogosan lehet büszke a jó eredményeire. Nincs ezzel semmi baj egészen odáig, amíg ez nem párosul felőbbrendűség érzéssel. Ha egyéb módon nem utaltál arra, hogy ő "csak" egy történész, akkor valószínű, hogy inkább neki van kisebbségi komplexusa.
2020. okt. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Furcsa dolog ez. A mi kultúránkban a büszkeséget sokan összekeverik a nagyképűséggel. Pl. ha valaki egész életében melózik, hogy legyen egy neki megfelelő háza, majd kirakja büszkén facebookra, akkor az emberek többsége nagyképűnek és felvágósnak fogja látni.

Jó példa még erre az is, hogyha valaki tisztában van a képességeivel. Ha valaki kijelenti, hogy ő okos, akkor sokan egyből betámadják, hogy nagyképű.

Az érdemeink, a sikereink, a tehetségünk elismerése nem nagyképűsége. Az ezeknek való örülés sem. A keleti kultúrában ez sokkal elfogadottabb és alap.

2020. okt. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem vagy nagyképű. Nyugodtan legyél erre büszke, én is az lennék. :) A barátod meg csak irigynek tűnik az elmondottak alapján.
2020. okt. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
A barátod tudja, hogy az ő diplomája a tiéddel ellentétben egy darab vécépapír, és ezért irígy.
2020. okt. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosan vagy rá büszke, én is az vagyok rád. Meg magamra is több okból egyébként. :)

Szerintem tök jó dolog, ha az ember tud büszke lenni a sikereire a mai megkeseredett mentalitásban. Az sajnálatos, hogy ezt sokan nagyzolásnak, felvágásnak élik meg, amikor megpróbálod kifejezni. Persze az fontos, hogy megmaradj két lábbal a földön. Kezeld szerénységgel a tudásod és a tehetséged, ettől sokkal értékesebb lesz. És erre majd emlékezz vissza 15-20 év múlva is, amikor jólmenő magánorvosként, annyit kérhetsz el egy vizsgálatért, amennyit nem szégyellsz. Személy szerint nagyon szeretem azokat az orvosokat, akik amellett hogy nyilván megkérik a munkájuk árát, még is szerénységgel állnak a beteghez és idővel tudnak nevemen szólítani. Vagy éppen a busás órabérük mellett nem derogál nekik elmenni néhány órára önkénteskedni pl. Na de kicsit elkalandoztam.

Szóval ha egy jó barátod nem tud örülni az örömödnek, akkor az a kapcsolat újraértékelendő.

Fülig ért a szám, amikor bekerültem a műszaki egyetemre. Az akkori legjobb barátnőm rögtön azzal nyitott, hogy nem fogok semmire menni ezzel a végzettséggel, bezzeg ő az övével... Mondanom sem kell, hogy már nem az életem része. Talán a tudatos szelektálás, talán a szerencse kérdése is, hogy olyanokkal vagyok körbevéve (és én magam is olyannak tartom magam), aki tud örülni a másik örömének.

2020. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6. Egyetértek.

Kérdező, nyugodtan légy rá büszke, már csak azért is, mert orvosi szakra már csak bekerülni sem kis teljesítmény, hát még el is végezni!

2020. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!