Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti is kiakadtatok volna erre...

Ti is kiakadtatok volna erre a viselkedésre?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, és elég nárcisztikus, mármint ritkán hallgat meg másokat, mindig magára tereli a szót, de van hogy el tudunk beszélgetni, csak szereti magát a középpontba helyezni. Azt hittem, hogy most, hogy krízishelyzetben vagyok, kicsit meglágyul ez a tulajdonság. Erős ember vagyok, de tegnap rengeteg olyan információt tudtam meg, amik teljesen a depresszióba és a szorongásba húztak, egyedül vagyok a karanténban, nincs mellettem senki és ez így lesz, ameddig mindez tart. Lettek öngyilkossági gondolataim, amit megosztottam vele. És akkor is képtelen volt reagálni, konkrétan azt írta, hogy fáj a hasa, mert megevett valamit és azt sorolta. Ne tudjátok meg, milyen dühös lettem. Tudom, hogy mindig azt mutatom, minden rendban van, próbálok erős maradni, de nekem is vannak nehéz pillanataim és azokban senki sem támogat, sőt. Annyifa dühös lettem, hogy leírtam neki, hogy szerintem ő egy pszichopata... most már megbántam, mert ez erős volt. De az nem erős, hogy valaki megosztja hogy öngyilkossági hajlama van és még akkor is képes magáról beszélni teljesen ignorálva a másik ember érzéseit?

És én nem vagyok az a tipikus panaszkodós ember. Fordított esetben ott lennék érzelmi támasznak annak az embernek és ha látnám, hogy súlyos, hívnék mentőt, vagy kérném, hogy hívja fel a segélyszolgálatot.


Szóval, annyira rosszul esett, és dühös is lettem, hogy nehéz most kilábalni.


2020. ápr. 14. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég buta is lehet. Érzéketlen. Miért ragaszkodsz hozzá??
2020. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hirtelen azt olvastam, hogy elég buta is lehetsz:)


beszélgess ezen az oldalon, itt el fognak látni minden jóval:)

2020. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen, és miután lehiggadok, elgondolkodom azon, hogy vajon menyire vagyok én erős ember, hogy egy nárcisztikus, önsajnáltató virágszál a legjobb barátnőm, aki a bajban úgy szXrban hagy, mint a huzat, és amikor konfrontáltatom vele, még neki áll feljebb.


Ne írj olyan marhaságot, hogy pszichopata. Jobb, ha nem tudod, mit is jelent az valójában. Elég az, hogy önző, és nyílván anyád is, mert a legjobb barátnő legtöbször vagy a testvér modellje, vagy az anyáé. Válassz.


Ps: Volt ilyen barátnőm. Mondom: VOLT.

2020. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Buta? Milyen értelemben?

Fogalmam sincs, talán mindig hitegettem magam.

2020. ápr. 14. 09:02
 5/14 A kérdező kommentje:
Nézd, dühös voltam, és amikor az emberek dühösek, mondanak dolgokat. Mondhattam volna, hogy nárcisztikus, igazából a kettő hasonló. Nem gondolom másképp, és nem bántam meg, csak azt hogy csak nekem lesz rosszabb...
2020. ápr. 14. 09:06
 6/14 anonim ***** válasza:

a nárcisztikus meg a pszichopata között árnyalatnyi a különbség. néha nincs is.

az ilyen emberrel meg kell szakítani a kapcsolatot, ennyi.

2020. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elvileg a nárcizmus a pszichopátia enyhébb formája, de rajta van a spektrumon.
2020. ápr. 14. 10:58
 8/14 anonim ***** válasza:

úgy értem, hogy buta, hogy nem fogja fel, mi történik körülötte.

de minek hitegetni?

Nekem egy barátnő párszor játszotta el...pl. ne nyehegjek neki már pasikról, ő persze megtehette, nem írt a szülinapomra, egy héttel később kiakadt, hogy miért nem köszöntöttem fel. Mondom, mert te se...erre jajjmár...aztán lassan leépítettem. Ennél egyedül is jobb.

2020. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Simán lehet, de én nem tudom, hol szerezzek normális barátokat. Teljesen egyedül vagyok, és ha nem beszélgetek senki bizalmassal, akkor megbolondulok.
2020. ápr. 14. 11:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, én is csalódott, szomorú lennék attól, hogy nincs más társaságom, és oda sodortam magam, hogy egy ilyen ismerős ilyen kommentjeit legelem, majd puffogok rajta.


Azonban azt kell mondanom, hogy minden ember a saját sorsának kovácsa. Neked kell eldöntened, hogy kivel tartasz kapcsolatot. Ha ennyire rossz színben látod a "barátod", akkor az nem igaz barátság, benned van a hiba, magadnak generálod ezt a helyzetet, ha tudatában vagy a másik jellemének, mégis vele akarsz könnyíteni a magányodon.

Szóval szerintem arra kellene az energiáidat fordítani, hogy miként tudsz személyedhez közelebb álló emberekkel megismerkedni, velük kapcsolatot építeni, ahol nem valószínű hogy ilyen kellemetlen szitukba keveredsz.

2020. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!