Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Zenit E fényképezőgéppel...

Zenit E fényképezőgéppel hogyan kell visszatekerni a filmet?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem annyira elektronikus. :) Szóval felhúzom a visszatekerő kart, de hiába forgatom, nem történik semmi. Meg kell még valamit nyomni? Akinek ilyen gépe van, vagy nagyon ismeri a modellt, kérem csak az válaszoljon.
2010. júl. 8. 12:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Na, most hiába nyomom le a fekete gombot, akad a tekerés, valamiért nem tudom visszahúzni a tekercsre...
2010. júl. 8. 12:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen fekete gombot? A gép talpán kell lennie a visszatekerés kioldó gombnak.
2010. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Nézd meg itt, nincs az alján... :)

2010. júl. 8. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy leakadt a film, mert túlhúztad?


Felhúzó irányban megy még? Vagy végére ért és megakadt?


Ha bármennyiszer fel tudod húzni, akkor csak az segít, ha tök sötétben, nagyon enyhe piros fény mellett, kinyitod a hátlapot, és kézzel megoldod valahogy. Vagy beviszed egy régi vágású fotóshoz, aki megoldja ezt neked.


Ha most feszül és a gép alján kioldottad a zárat, akkor a felhúzó rész már nem feszül, szabadon fut. Akkor a hátulról nézve bal oldalt elvileg tudod tekerni. (Nekem nem E-s Zenitem volt, de elvileg a mechanika ugyanaz.) Este meg is tudom nézni, most melóhelyen vagyok. (Jó pár éve nem használom, csak halványan emlékszem a dolgokra, de megvan még.) ;)

2010. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor az E-n felülre rakták. Nem gond, az ugyanaz a gomb és ugyanazt csinálja. Amikor először megnyomtad, előtte feszült, és nem lehetett tovább húzni? Miután megnyomtad, ugrott egy kicsit, és elmúlt a feszülés?
2010. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És visszatekerésnél nem kell a kurblit kihúzni az a fedél nyitására van.
2010. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nem múlik el a feszülés. :) Ah, olyan kis bénának tűnök itt. Az első tekercset lőttem a géppel. Bevinném egy fotós boltba, hogy oldják meg, mutassák meg, de lassan már mindent csinál egy fotós bolt is, csak a fotózással nem foglalkozik...
2010. júl. 8. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, eljutottunk a lényegi infókhoz.

Feszülés nem múlt el=film még a tekercsen van, felhúzó végállásban, kuplung nem oldott ki=mechanikai hiba. Én először megpróbálnám valamivel jobban lenyomni a gombot, lehet, hogy csak mélyebbre kell nyomni. (Megbízható szovjet technika, de nem mai csirke.) Ha ez nem segít, akkor sajna megint marad a sötétszobás szétszedés, és óráscsavarhúzóval való piszkálgatás...

2010. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Épp alattunk van egy fotóstúdió (gondolom digitális :D ), remélem nem néznek majd teljesen hülyének / potyázónak, ha leviszem hozzájuk, hogy oldják meg nekem. :)))
2010. júl. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!