Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen elven működik a játékko...

Milyen elven működik a játékkonzolok "lézerpiszolya"?

Figyelt kérdés

Már a '90-es években voltak játékkonozolok, amihez lehetett pisztolyt csatlakoztatni, és azzal lövöldözni a képernyőre. Némelyik játék egézs pontos célzást követelt meg.


De hogy működött a piszoly? Addig még el tudom képzelni, hogy jelet ad (pl. infrát), de a találat regisztrálását már sehogy sem tudom elképzelni.


A pisztolyban nem hinném, hogy lett volna akármilyen képfeldolgozó rendszer. A TV hogy küldene jelet a játékgépnek egy sima coaxkábelen keresztül? Egyébként is, milyen jelet?


De ha nem is a pisztoly és nem is a TV a "ludas", akkor mégis, hogy működött?


2010. júl. 7. 10:14
 1/3 anonim válasza:

Hát én olyat láttam hogy a Pisztoly és a TV az össze dolgozott..

A pisztoly olyan lézer féle jelet küld ( ez nem látszott )

És a TV képernyő kialakitása lehetővé teszi ennek a jelnek a fogadását és feldolgozását. Érzékeli hogy hova céloztál ( Koordináták segitségével ) és hogy mikor lőttél.

De másképp nem tudom én se elképzelni :D

2010. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek tök átlagos, régi TV-k voltak már akkor is. Még csak teletextesnek sem kellett lenni. Videoton, Goldstar, Grundig, ezeken biztos működött, te szerintem még a kisjunosztyon is ment volna. (és akkor is, hogy megy vissza a jel a coaxon???)
2010. júl. 7. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Na nem egészen így ment :)


Tudjuk hogy a TV-k soronként, és a sorokon belül pontonként rajzolták rajzolják a jelet a képernyőre. A pisztolyokban egy optikai érzékelő volt. Ez képes a képernyőn látható jelet érzékelni. Na most, mem kellett mást tenni, mint megmérni azt az időt, amit az adott kép kirajzolásának megkezdésétől eltelt addig, amíg a megcélzott pozícióba nem ért a TV elektronsugara. Ez ugyan nagyon pici idő, de mivel a TV azt rajzolta ki amit a készülék kiadott a TV kimenetén, nem jelent semmiféle gondot megmérni. Az eltelt időből pontosan meghatározható az a pont a képernyőn, amit a pisztoly épp érzékelt a lövés pillanatában.


maci

2010. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!