Miért recsegnek az autó hangszórói?

Figyelt kérdés
Van egy ezres 20 ésves kis Suzukim. Most cseréltem benne rádiót (4x 50w) és 4 10cm-es hangszórót. Amikor hallgatom a zenét recsegnek a hangszórók. Nem annyira feltűnő, de azért hallható. Teljesen új cucc van benne. Gondoltam arra, hogy nyilván azért, mert gyenge a rádió végfoka. De nem hangosan hallgatom a zenét, nem hajtom ki a hangerőt torzításig. Olcsó hangszórók, de kétlem, hogy azoknak alacsony hangerőn is recsegnie kellene. A következő teóriám az, hogy a kábelezés nem jó. Hiszen még az eredeti kábelezés van benne, ami vagy 20 éves. Olvastam neten, hogy kellene hozzá egy erősítő is, de én nem dübörögtetni akarom a zenét. Kellemes hangerőn hallgatni, hogy lehessen mellete beszélgetni is és hogy ne recsegjen. Szerintetek egy újrakábelezés megoldaná?
2019. márc. 19. 18:58
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Bármitől recseghet. Gagyi hangszóró (adott), rosszul érintkező kábelek, csatlakozók (akár adott is lehet), gagyi rádió (attól, hogy új, még lehet rossz)...
2019. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 JulesTS ***** válasza:
Jó lenne, ha a fejegység és a hangszórók típusát is leírnád, mert így még találgatni sem lehet...
2019. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ÚÚ bocsi!

Pioneer MVH-S310BT rádió

Kenwood KFC-E1065 2 utas hangszóró

Nem a legdrágább hangszóró, de szerintem nem kellene recsegnie.

2019. márc. 20. 18:56
 4/5 JulesTS ***** válasza:
A hangszóró valóban nem nagy szám, de recsegnie nem kellene. Egy tanács: a fejegységen minden mélykiemelést vegyél vissza. Ezek a 10cm-es hangszórók a gyári helyen szigetelés nélkül 150Hz alatt csak erölködnek, értékelhető mély hang nem fog jönni belőlük. A mélykiemeléssel meg csak túlvezérlésbe viszed a fejegység erősítőjét, attól meg simán recseghet. Ha a fejegységen be lehet állítani, akkor a hangszórókról vágd le a 120Hz alatti sávot.
2019. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is sejtettem. Bekapcsoltam egy bass boost üzemmódot a rádión. Akkor azt le kellene vennem ezek szerint. Talán a jövőben beszerzek egy erősítőt és egy mélynyomót. Köszönöm a segítséget!
2019. márc. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!